Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Dziękowaliśmy za tegoroczne plony

Miniony weekend obfitował w uroczystości dożynkowe w całym powiecie. Wspólnie z rolnikami dziękowaliśmy za tegoroczne plony.

Podczas dożynek w gminie Lubichowo to starostowie zadbali o pyszny chleb.

Dożynki gminy Skórcz odbyły się w Wolentalu, gmina Skarszewy postawiła na Pogódki, a gmina Lubichowo zdecydowała się na organizację dożynek w miejscowości gminnej. Za każdym razem najważniejszym punktem uroczystości było wspólne dzielenie się chlebem.

Pragniemy nisko pokłonić się wszystkim rolnikom i podziękować za trud oraz codzienną pracę. To praca, z owoców której wszyscy korzystamy. Dożynki przypominają nam, że to właśnie dzięki niełatwej pracy Rolników codziennie na stoły w naszych domach trafia pyszny chleb – podkreśla starosta Kazimierz Chyła.

Wszyscy uczestnicy dożynek doceniają pracę rolników, ale też ogrodników, czy pszczelarzy.

Dożynki gminy Skórcz w tym roku odbyły się w Wolentalu.

To święto jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, ale także czasem zasłużonego odpoczynku i zabawy dla wytwórców polskiego chleba. Nasi rolnicy nie zapominają o korzeniach i dążą do najlepszych – unowocześniając technologie, modernizując sprzęt i dbając o jakość produkowanej żywności. To wszystko procentuje na europejski sukces polskiego rolnika – zauważa wicestarosta Patryk Gabriel.

Nietrudno nie zauważyć jak bardzo zmienia się polska wieś, w tym także wieś kociewska.

Dożynki to hołd i wyraz uznania dla tych, którzy ciężko pracują. Dzięki pracy rolników wszyscy możemy korzystać  z dóbr, w jakie obfituje nasza kociewska ziemia. Wieś cały czas się zmienia, pięknieje i modernizuje. Widać na niej nade wszystko ogromną pracowitość  i kreatywność mieszkańców wsi. Za to wszystko, za ten codzienny trud z całego serca dziękuję – mówi Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu.

Podczas dożynek nie mogło zabraknąć barwnego korowodu. Tak było m.in. w Pogódkach.

Przypomnijmy, że dożynki powiatowe – jak nakazuje już pewna tradycja – odbędą się 1 października na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie. Już teraz serdecznie zapraszamy.