Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Dużo zdrowia dla Mikołaja

1 stycznia 2023 roku o godz. 9.35 w Kociewskim Centrum Zdrowia przyszedł na świat chłopiec. Był pierwszym noworodkiem urodzonym w nowym roku. Prawie dwa miesiące później spotkaliśmy się z maluszkiem i jego rodzicami.

Państwo Martyna i Mateusz Literscy oraz ich synek Mikołaj odebrali prezent od Wiolety Strzemkowskiej-Konkolewskiej.

Już pewną tradycją stało się, że pierwsze dziecko, które rodzi się 1 stycznia w naszym szpitalu, otrzymuje od nas prezent. Jest to oczywiście miś-przytulanka, a dla rodziców voucher do wykorzystania w sieci sklepów Smyk. Taką niespodziankę przygotowaliśmy dla Martyny i Mateusza Literskich, rodziców małego Mikołaja. Spotkanie odbyło się 22 lutego, a prezent w imieniu Zarządu wręczyła Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu, życząc przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i doświadczania samych pozytywów uroków rodzicielstwa.

Pani Martyna przyznała, że w domu na małego Mikołaja czekała trójka rodzeństwa – dwóch braci w wieku 11 i 5 lat oraz 3-letnia siostrzyczka. Starsze rodzeństwo już od pierwszych chwil pomaga rodzicom w opiece nad maluszkiem. Państwo Literscy mieszkają w Skarszewach. Mikołaj jest bardzo pogodnym dzieckiem, przesypia niemal całą noc, a na spotkaniu z nami tylko przez kilka minut postanowił nie spać. Wioleta Strzemkowska-Konkolewska zwróciła uwagę rodziców na potencjalne cechy charakteru zodiakalnego Koziorożca i trzeba przyznać, że wie co mówi, bo sama także urodziła się pod tym znakiem.

Państwu Literskim oraz ich dzieciom życzymy wszystkiego, co najlepsze.