Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Do 20 lutego zgłoś kandydata

Wielkimi krokami zbliża się doroczna gala wręczenia Nagród Starosty Starogardzkiego „Kociewski Gryf”. Zachęcamy zatem do zgłaszania kandydatur w dwóch dziedzinach: Kultura i Organizacja Pozarządowa. Termin upływa 20 lutego.

Nagrodą jest specjalnie przygotowana statuetka Kociewskiego Gryfa.

Podsumowanie ubiegłego roku w szerokim obszarze kultury i działalności społecznej wskazuje na wielkie  społeczne zaangażowanie mieszkańców naszego powiatu, pomimo obiektywnych trudności związanych z kryzysem finansowym, a także z ludzką tragedią naszych sąsiadów, związaną z wojną w Ukrainie. Ten trudny czas jest również okazją do przewartościowania myślenia, a także weryfikacji naszych  idei, pragnień oraz możliwości działania w  codziennym życiu.

Rok 2022 nie był łatwiejszy niż poprzednie trudne lata, ale dostrzegam wielki wkład działaczy, artystów, animatorów w rozwój kultury powiatu starogardzkiego i Kociewia. Z tym większą satysfakcją zwracam się do Państwa z prośbą o nadsyłanie swoich kandydatur do Nagrody Starosty Starogardzkiego „Kociewski Gryf” za rok 2022 – zachęca starosta Kazimierz Chyła.

Nagrodę przyznaje się w dwóch dziedzinach: Kultura i Organizacja Pozarządowa. Z kolei nagroda w dziedzinie Kultura przyznawana jest w dwóch  kategoriach: Twórca Roku (osoba), Impreza Roku (instytucja, organizacja). Oprócz wyjątkowej statuetki Kociewskiego Gryfa laureaci otrzymują również gratyfikację pieniężną.

Propozycje (na załączonym formularzu:

są przyjmowane do 20 lutego 2023 roku w kancelarii Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 17.

Przypomnijmy. „Imprezą Roku 2021” zostały obchody 95-lecia Męskiego Chóru Kościelnego przy Parafii Św. Mateusza, miano „Organizacji Pozarządowej Roku 2021”  trafiło do KS Beniaminek 03 za działalność  pozasportową, a „Twórcą Roku 2021” została Kamila Froelke, którą nagrodzono  za wyjątkową promocję regionu poprzez prezentacje mody ślubnej opartej na stylistyce haftu kociewskiego na prestiżowych pokazach w kraju i zagranicą.