Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Dbamy o serce, nie tylko od święta -ZDJĘCIA, FILM

Akcja pod hasłem Dzień Serca weszła już na stałe do kalendarza przedsięwzięć prozdrowotnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie.

Podczas Dnia Serca można było wygrać… rower!

Co roku, w ramach tej inicjatywy mieszkańcy mają okazję by się przebadać w kierunku schorzeń serca, czy cukrzycy. Tak było i tym razem. Na placu przed Starostwem Powiatowym stanął Krwiobus, można było: zaszczepić się przeciw COVID, sprawdzić poziom cukru we krwi, wykonać badania profilaktyczne, kardiologiczne, EKG czy też przesiewowe badania wzroku. A wszystko w jednym miejscu, bez konieczności wcześniejszego umawiania się na konsultacje medyczne. Chętnych do skorzystania z takiej możliwości nie brakowało.

Dzień Serca …czyli 2 wygrane rowery, 13 zaszczepionych osób, 14 dawców krwi, 4 godziny świetnej zabawy, a do tego masa rowerowa, badania wzroku, możliwość spisu powszechnego, pyszne, zdrowe jedzenie, koło fortuny, gry i zabawy. Podczas Dnia Serca mieszkańcy skorzystali z około 70 konsultacji kardiologicznych. Wykonano również po około 130 badań poziomu cukru oraz ciśnienia. U około 100 osób wykonano badanie EKG.

Współorganizatorami byli: Kociewskie Centrum Zdrowia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie oraz Stowarzyszenie Rekord.

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz