Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Bezpieczniej z Osiecznej do Kasparusa

Zakończył się remont drogi powiatowej na odcinku Osieczna-Kasparus. Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju naszej społeczności, poprawiający dostępność i ułatwiający codzienne podróże. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 550 tys. zł.

Droga ma prawie 1 kilometr długości i została wyposażona przy użyciu płyt betonowych i kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie w nawierzchnię, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróżującym.

– To ogromne wyzwanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu ludzi i instytucji, za co serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowanie kierujemy do Lasów Państwowych, które współfinansowało z nami tę inwestycję – przyznaje starosta Kazimierz Chyła.

Przed kilkoma dniami odbyło się symboliczne otwarcie drogi po zakończonym remoncie, gdzie wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wraz z wójtem Gminy Osieczna Stanisławem Stosikiem, nadleśniczym Nadleśnictwa Lubichowo Mariuszem Krysiakiem, Anną Dysarz, starszym referentem, Marcinem Weltrowskim, leśniczym z Osiecznej oraz dyrektorem Dariuszem Kurzyńskim i Piotrem Chrzanowskim z Powiatowego Zarządu Dróg mogli zobaczyć efekty wykonanych prac na tej drodze.

Całkowita wartość inwestycji to: 552 804, 71 zł, a współfinansowanie Lasów Państwowych wyniosło 170 098, 01 zł.