Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Ale zaśpiewali! Niezwykły prezent na Dzień Mamy

Łzy wzruszenia, radość, zaskoczenie, ale też duma – takie emocje towarzyszyły uczestnikom oraz ich mamom. Mowa o Powiatowym Konkursie Piosenki „Śpiewamy dla mamy”, który był niezwykłym prezentem z okazji Dnia Mamy.

Obchodzony 26 maja Dzień Mamy okazał się świetną okazją, aby przygotować prawdziwą niespodziankę. Władze Powiatu wspólnie z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej postanowiły uczcić w wyjątkowy sposób tę jakże ważną datę w kalendarzu. Najpierw więc został ogłoszony Powiatowy Konkurs Piosenki „Śpiewamy dla mamy”, do udziału w którym zaproszone zostały osoby lubiące i chcące śpiewać.

– Liczba zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – przyznała Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu, pomysłodawczyni konkursu. – Otrzymaliśmy ponad 120 zgłoszeń. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym konkursie. Bo mama jest przecież wyjątkową osobą. Towarzyszy nam od urodzenia do końca naszego życia. Zastanawiałam się kiedyś których utworów jest więcej – o miłości, czy o mamie. Doszłam do wniosku, że tak naprawdę między mamą a miłością można postawić znak równości.

Zgłoszone osoby zostały zaproszone do studia nagrań. Ich poczynania przed kamerą i przy mikrofonie oceniło jury, a także publiczność. Wyróżnieni oraz zwycięzcy wzięli udział w gali, która odbyła się w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na uroczystości oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszych osób – mam młodych wokalistów.

– Był to dla nas wielki zaszczyt, że możemy gościć artystów i ich mamy – nie krył Grzegorz Oller, dyrektor OPP.

Była to pierwsza edycja konkursu „Śpiewamy dla mamy”, która okazała się wielkim sukcesem. Wspaniałe wykonania blisko 80 piosenek, bowiem do udziału w konkursie zgłosiły się też zespoły, blisko 80 różnych aranżacji, a wszystkie utwory łączyło jedno – słowo „mama”.

– Jestem bardzo dumny z wszystkich uczestników, a zwłaszcza z pań. W konkursie właśnie artystki wystąpiły w decydującej przewadze, wykonawcy byli w mniejszości. Cieszę się, że dziewczyny w różnym wieku znalazły w sobie odwagę, żeby nie tylko wystąpić, ale jeszcze na dodatek zostać wyróżnionym, bowiem na uroczystej gali spotkaliśmy się w ekskluzywnym gronie najlepiej śpiewających uczestniczek i uczestników – zauważył Patryk Gabriel, wicestarosta starogardzki. – Panie stanowią o sile i Kociewia, i Starogardu, i naszego kraju. Nie chodzi tu o urodę, ale o to na ilu polach panie potrafią pokazać wzór do naśladowania.

Publiczność, która pełniła rolę jurora i nagrodziła wykonawców w czterech kategoriach wiekowych, zdecydowała, że w kategorii do lat 7 zwyciężyła Hanna Skrobisz, w kategorii 8-10 lat Julia Kucmann, w kategorii 11-14 lat Elżbieta Kaleta, a w kategorii 15-26 lat Paulina Byzon. Z kolei komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Negowski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gd., Wioleta Strzemkowska-Konkolewska – członek Zarządu Powiatu, Jacek Sadowski – muzyk, członek zespołu Leszcze, Grzegorz Oller – muzyk, dyrektor OPP, Piotr Chrapkowski – nauczyciel śpiewu, muzyk, członek zespołu Leszcze, po przesłuchaniu 79 nagrań przyznała nagrody. W kategorii do lat 7 I nagrodę zdobyła Julia Mokwa, II nagrodę Małgorzata Stosik, a III nagrodę       Amelia Eliasz. Wyróżnienia otrzymali: Róża Baniewska, Adrian Filarski, Jakub Gierszewski, Laura Gálvez, Anastazja Kreja, Piotr Muchliński, Natalia Przytarska, Hanna Skrobisz, Maria Sobiechowska, Zofia Soroka, Antonina Szczepanik, Kamila Szweda, Nina Uhlenberg, Anna Warczak, duet – Zuzanna Armatowska i Eryk Górecki. W kategorii 8-10 lat wygrała Natalia Dróżdż, II miejsce zajęła Alicja Flisikowska, III nagrodę zdobyły ex aequo Agata Kwaśniewska oraz Lena Majka. Wyróżnienia otrzymały: Lena Nierzwicka oraz Liliana Uhlenberg. W kategorii 11-14 lat I nagrodę otrzymała Kinga Wylęgły, II miejsce zajęła Aleksandra Cwil, a III miejsce zdobył Konrad Jastrzemski. Wyróżnienia otrzymały: Julia Michalska, Karolina Górecka. W kategorii 15-26 lat zwyciężyła Marta Młyńska, II nagrodę zdobył Filip Kosk, a III miejsce przyznano Matyldzie Rybackiej. Wyróżnienia otrzymali: Damian Bykowski oraz Anna Machut. Dodatkowo Kindze Wylęgły została przyznana nagroda specjalna sponsora, którą ufundowała Lucyna Herold-Wąs. Za swoje poruszające wykonanie Kinga została zaproszona na warsztaty wokalne z Przemysławem Radziszewskim, finalistą V edycji programu „The Voice od Poland”, tenorem, który obdarzony jest ciemną, głęboką, niespotykaną barwą głosu. Zwycięzcy w każdej z kategorii – w ramach kolejnego prezentu – wykonali swój utwór podczas gali, a główną adresatką wyśpiewywanych słów piosenek były obecne na uroczystości mamy. Nie musimy chyba przekonywać, że był to moment niezwykłych emocji – radości, wzruszenia i dumy.

Na zwycięzców oraz wyróżnionych czekały wspaniałe nagrody, których sponsorami byli: Grupa Kapitałowa Iglotex, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Herold, Kwiaciarnia Pobłoccy, Powiat Starogardzki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej, indywidualną nagrodę ufundowała Lucyna Herold-Wąs.