Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Aktualna sytuacja w polskiej gospodarce

Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Prezes Starogardzkiego Klubu Biznesu Związek Pracodawców Barbara Stanuch oraz Prezes Stowarzyszenia Edukacji dla Rolnictwa Alfred Portee zorganizowali w dniu 24 czerwca 2021 r. konferencję poświęconą aktualnej sytuacji w gospodarce. Konferencja odbyła się w siedzibie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie.

od lewej: Prezes SKBZP Barbara Stanuch, Starosta Kazimierz Chyła i Prezes Stowarzyszenia Edukacji dla Rolnictwa Alfred Portee.

Konferencję rozpoczął gospodarz budynku,a jednocześnie współogranizator konferencji Alfred Portee, który przywitał uczestników konferencji oraz współorganizatorów całego przedsięwzięcia.

Alfred Portee – współorganizator konferencji.

Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła przywitał uczestników konferencji.

– Dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia na dzisiejszą konferencję. Ciesze się, że jest tak dużo odbiorców dzisiejszego wydarzenia, świadczy to o tym, że zależy nam na polskiej gospodarce. Wspólnie chcemy poznać, jaka jest sytuacja w sektorze bankowym po pandemii. Zaprosiliśmy wspaniałych profesorów na dzisiejsze spotkanie. Specjaliści wyjaśnią nam nasze wątpliwości, odpowiedzą na każde zagadnienie dotyczące naszych pieniędzy. Życzę Państwu dzisiaj owocnych dyskusji po każdym przedstawionym wykładzie — powiedział Kazimierz Chyła, Starosta Starogardzki.

Starosta Starogardzki wita uczestników konferencji.

Uczestników konferencji również przywitała Prezes Starogardzkiego Klubu Biznesu Związek Pracodawców Barbara Stanuch.

Barbara Stanuch – Prezes Starogardzkiego Klubu Biznesu Związek Pracodawców

Jako pierwszy swoją prelekcję rozpoczął prof. Dariusz Filar, który przedstawił uczestnikom konferencji zagadnienia gospodarki polskiej w ramach przebudowującej się gospodarki europejskiej. Wykład wywołał dyskusję wśród uczestników.

prof. Dariusz Filar

Drugi temat, który poruszono podczas konferencji, został przedstawiony przez Pana Jacka Bartkiewicza, który uświadomił uczestników o sytuacji w sektorze bankowym po pandemii. Zapytano: Czy warto oszczędzać? Temat wywarł duże zainteresowanie. Rozmawiano o inflacji w Polsce, polskich bankach, kapitałach bankowych i inwestycjach na przyszłość. Jak długo inwestorzy przetrwają na rynku pracy? Te i wiele innych wątpliwości zostało rozwianych podczas dyskusji.

Jacek Bartkiewicz o sytuacji w sektorze bankowym po pandemii.

Ostatnia prezentacja została przedstawiona przez przedstawicieli Banku Millenium S.A. Prezentację przedstawiła Pani Anna Karpińska. Prezentacja dotyczyła stopy procentowej, programów banku, a także finansowaniu przedsięwzięć. Bank Millenium S.A. był również sponsorem całej konferencji poświęconej gospodarce w Polsce.

Anna Karpińska – specjalista bankowości transakcyjnej Banku Millenium S.A.

Wszyscy uczestnicy konferencji.