Dotacja dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  w Skórczu

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gd. wspiera finansowo klasy mundurowe w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu.

Dofinansowanie dotyczy wyposażenia uczniów klasy mundurowej.

W ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadpodstawowych prowadzących piony „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej na wyposażenie uczniów „klasy mundurowej” na zakup „pakietu ubiorczego ucznia  OPW” w roku szkolnym 2023/2024.

Na mocy podpisanej umowy, w dniu 6 listopada  2023 r., szkoła otrzymała  z Ministerstwa Obrony Narodowej kwotę 69.600 zł, co stanowi 80% kwoty potrzebnej do sfinansowania zadania. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 87.000 zł  na zakup indywidualnego pakietu  wyposażenia ucznia OPW dla 60 uczniów.