30-lecie straży pożarnej

Starosta Kazimierz Chyła oraz członek Zarządu Wioleta Strrzemkowska-Konkolewska wzięli udział w uroczystych obchodach 30-lecia państwowej straży pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Tego dnia jednostka wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Władze Powiatu przekazały życzenia oraz prezent z okazji Dnia Strażaka.

We wtorek, 24 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbył się uroczysty apel z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz Dnia Strażaka. Podczas obchodów zaprezentowano i poświęcono również nowo zakupiony ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania GCBA 8,3/50.

W tym roku Państwowa Straż Pożarna obchodziła szczególny jubileusz – 30 lecie powstania, która z dniem 1 lipca 1992 r. narodziła się jako zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Trzy lata później powstał Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, którego do dziś ważnym ogniwem są jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego zawsze mogli liczyć na gotowość do niesienia pomocy oraz poświęcenie w ochronie życia i mienia. Za tę codzienną, podkreślamy z ogromnym szacunkiem, służbę na rzecz bezpieczeństwa, składamy wszystkim strażackim pokoleniom szczere podziękowania. Dziękujemy za wykazywanie ofiarnej postawy w akcjach ratowniczych. Doceniamy ogromny wkład w zachowanie tradycji i rozwój lokalny – powiedział w imieniu wszystkich samorządowców obecnych na uroczystości starosta Kazimierz Chyła. – Korzystając z okazji pragniemy złożyć gratulacje z okazji otrzymania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Życzymy zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Starosta Kazimierz Chyła i Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu, życzyli zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

Uroczystość była znakomitą okazją do uhonorowania i wyróżnienia tych osób, które przez ostatni rok w szczególny sposób angażowały się w rozwój ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu. Nagrody wręczył wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.