Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

10 kilometrów w 30 minut

W niedzielne południe wystartowali zawodnicy biorący udział w 29. Biegu Kociewskim z Polpharmą, który odbył się ulicami miasta Starogard Gdański. I choć było słonecznie, to jednak dość silny wiatr nie ułatwiał zmagań.

Triumfatorzy 29. Biegu Kociewskiego z Polpharmą otrzymali nagrody.

Na metę jedni wbiegali z uśmiechem na ustach, z gestami triumfu, radością, inni z grymasem, ale wszyscy na pewno byli dumni! Trasa 10-kilometrowego biegu nie była łatwa. Najważniejsze jednak, że każdy z uczestników podjął się wyzwania. Szczególne brawa należą się pani Ludmile, która jako ostatnia przekroczyła metę. Jak przyznał Karol Nowakowski, który wraz z Moniką Kełpin relacjonował wszystko to, co działo się podczas Biegu Kociewskiego, pani Ludmiła mogła zejść z trasy, a jednak tego nie zrobiła. Brawo!

W zmaganiach wzięli udział pracownicy samorządowi, dyrektorzy placówek, nauczyciele, szefowie firm, a nawet wójtowie – wszystkich łączyło jedno: pasja i chęć sprawdzenia samego siebie. Serdecznie gratulujemy!

Na koniec oczywiście to, co najprzyjemniejsze – na mecie na wszystkich czekały medale, a dla najlepszych w różnych grupach wiekowych podium i nagrody. Wśród osób, które wręczały medale, był starosta Kazimierz Chyła. Zwycięzcą w rywalizacji mężczyzn był Damian Kabat ze Starogardu Gd., który metę przekroczył po 30 minutach i 57 sekundach od startu. Drugi był Grzegorz Kujawski z Pucka (00:32:21), a trzeci Michał Lewandowski z Mirotek (00:33:12). Wśród pań triumfowała doskonale wszystkim znana #MonikaDubiella z Lubichowa (00:38:44). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Drzycimska z Gdańska (00:38:54), a trzecie Kamila Grzonka z Bytoni (00:39:29).

Organizatorzy, czyli OSiR Starogard Gdański, zadbali o to, by nagrodzić m.in. najmłodszych i najstarszych zawodników, mieszkańców Starogardu, najliczniejsze grupy zrzeszone w klubach, a nawet pracowników, którzy pobiegli pod szyldem swojej firmy, jak choćby Flex z Tczewa, Polpharma czy Dekpol Steel. Brawo!

Najliczniejsza ekipa biegaczy to pracownicy firmy Flex z Tczewa.

Oklaski należą się również organizatorom – to była świetna impreza! Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym, bo 30. Biegu Kociewskim.

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz