Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

13. Bieg „Policz się z cukrzycą”

13 stycznia 2019 r. odbędzie się kolejny 27 Finał WOŚP. Już po raz trzynasty organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Za pieniądze uzyskane z opłat startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

Opłaty zbierane będą do puszek w dniu imprezy w biurze zawodów. W Warszawie bieg ten zgromadzi 5000 osób. W Starogardzie Gd. taki bieg odbędzie się po raz trzeci na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Lokalnym inicjatorem i pomysłodawcą biegu w Starogardzie Gd. był Mariusz Gołąbek.

W tym roku wszystkich chętnych do udziału zaprasza Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides. Jednocześnie bardzo miło nam poinformować, że do biegu włączają się kolejni współorganizatorzy. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej.

WSPÓŁORGANIZATORZY:

  1. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim,
  2. Grupa Biegam Bo Lubię Starogard Gdański,
  3. Kociewskie Centrum Zdrowia,
  4. Gmina Miejska Starogard Gdański,
  5. Gmina Starogard Gdański,
  6. Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim,
  7. Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne.

Na stronie klubowego facebooka można przeczytać więcej informacji na temat biegu. Trwają też zapisy elektroniczne do dnia 8 stycznia na stronie www.elektronicznezapisy.pl Później zapisy będą możliwe w dniu imprezy od godz. 10.45 do 11.45.

Po biegu uczestnicy będą mogli posłuchać zaleceń dietetyka oraz wziąć udział w loterii z upominkami dla biegaczy. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Informacje ze strony WOŚP:

13 stycznia 2019 r. już po raz 13. pobiegniemy z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jak co roku 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki Biegom WOŚP „Policz się z cukrzycą” organizowanym  w latach 2014-2017 kupiliśmy 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą! 

Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski, gdzie poszczególne sztaby zorganizują kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia.