Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Yamaha rozpoczęła współpracę ze szkołą

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala zyskali nowoczesne pomoce naukowe, a wszystko za sprawą podpisanej właśnie umowy o współpracy z firmą Yamaha Motors Poland.

Podpisana została umowa pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych a firmą Yamaha.

Jest to bardzo ważny dzień dla szkoły, bowiem dzięki temu uczniowie będą mieli dostęp do zasobów japońskiej firmy.

-Jest to współpraca skierowana do uczniów klas mechanika pojazdów samochodowych, będą oni pracowali na sprzęcie firmy Yamaha, będą też mieli dostęp do najnowocześniejszych treści, jeśli chodzi o zakres mechaniki, który będzie nam dostarczała firma, a dodatkowo przewidujemy w ramach tej współpracy, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w kursach zawodowych organizowanych przez Yamahę – wyjaśnia Ireneusz Osowicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd.

Współpraca spowoduje, że uczeń opuszczający szkołę po 3 latach nauki, będzie wyedukowany na najnowocześniejszym sprzęcie. Yamaha już wyposażyła placówkę w odpowiednie pomoce naukowe.

– Wspieramy klasę pod naszym patronatem oferując między innymi pomoce naukowe, jak motorower, czy silnik – mówi Piotr Piszcz, dyrektor ds. rozwoju sieci dealerskiej Yamaha Polska. – To oczywiście nie koniec, bowiem w miarę rozwoju współpracy będziemy dostarczać więcej takich sprzętów, na których uczniowie będą mogli praktycznie uczyć się zawodu. Patrzymy przyszłościowo i chcemy również z tej współpracy osiągać korzyść. Tą korzyścią są wykształceni mechanicy, czy doradcy serwisowi, którzy być może przyjdą do nas pracować, do naszych dealerów, a może nawet do centrali Yamaha.

Koncernu Yamaha nie trzeba było długo przekonywać, że to właśnie ze starogardzką szkołą powinna nawiązać współpracę.

-Podpisanie tej umowy pokazuje jak ważny jest samorząd w edukacji, gdyż jest to inicjatywa, która wyszła od naszych mieszkańców – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Postanowili oni pomóc naszej lokalnej szkole, z którą czują się związani, a reprezentują na co dzień po części branżę motoryzacyjną. To państwo Parulscy, którzy zgłosili się do mnie z takim przedsięwzięciem, następnie zaaranżowaliśmy spotkanie z firmą Yamaha i dzięki zaangażowaniu tych dwóch stron oraz wzorowej pracy dyrekcji naszej szkoły podpisana została stosowna umowa. Z jednej strony skorzystają uczniowie, a z drugiej pokazujemy jak działa lokalna społeczność i jak ludzie potrafią angażować się na rzecz lokalnej społeczności.

O współpracy mówił Daniel Parulski i Piotr Piszcz.

-Chcieliśmy coś zrobić od siebie – przyznaje Daniel Parulski, wiceprezes firmy Baltic Motors. – Rozmawialiśmy z jednym z naszych partnerów, a także ze Starostwem Powiatowym i dwie strony były zainteresowane. Co prawda początkowo propozycja padła na samochodówkę w Gdańsku, ale przekonaliśmy, że w Starogardzie też jest ogromny potencjał. Tych fachowców nie ma wielu, ale to tylko pozwala się cenić i się rozwijać.

Tego rodzaju współpraca to naprawdę świetny pomysł, bo każda ze stron wiele zyskuje. – Uczniowie mogą się kształcić na nowoczesnym sprzęcie, a koncern zyskuje specjalistów pożądanych na rynku pracy – podkreśla Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.