Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Wyraźna poprawa bezpieczeństwa

Jednym z priorytetów Powiatu Starogardzkiego są inwestycje drogowe. Obecnie na finiszu są trzy przedsięwzięcia, które znacząco podniosą poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Przebudowa drogi Jaszczerek – Leśna Jania obejmuje odcinek 6,69 km

Wielkimi krokami zbliża się koniec prac przy przebudowie drogi powiatowej na odcinku Jaszczerek-Leśna Jania. Droga ta jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym w kierunku do miejscowości: Osiek, Smętowo Graniczne i Skórcz – i w połączeniu z drogą wojewódzką nr 231 – stanowi dojazd do autostrady A1.

O tym, czy wszystko idzie zgodnie z planem, przekonał się starosta Kazimierz Chyła i wicestarosta Patryk Gabriel.

– Prace przebiegają bardzo sprawnie, co nas ogromnie cieszy – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Zakres wykonanych robót jest większy niż przewidziany w harmonogramie.

Prace przy przebudowie drogi Jaszczerek – Leśna Jania przebiegają zgodnie z planem.

Inwestycja obejmuje odcinek 6,69 km. Po dokonaniu przebudowy droga została poszerzona do 6 m. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg. Wartość inwestycji to prawie 16 mln zł.

Więcej na temat inwestycji: https://powiatstarogard.pl/zaczynamy-przebudowe-drogi/

Władze Powiatu od lat współpracują z innymi samorządami, jeśli chodzi o inwestycje drogowe.  W ramach takiej dobrej współpracy pomiędzy Powiatem a Gminą Starogard Gdański trwa rozbudowa dróg powiatowych w Rywałdzie i Kolinczu. Postępom prac przyjrzał się wicestarosta Patryk Gabriel oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a zarazem sekretarz Gminy Tomasz Rogalski.

W ramach współpracy Powiatu z Gminą Starogard Gdański prowadzona jest rozbudowa drogi w Kolinczu.

Przedmiotem inwestycji w Rywałdzie jest budowa chodnika wraz ze zjazdami, oraz dwoma bezpiecznymi przejściami dla pieszych: wyniesionymi i doświetlonymi. Budowa ciągu pieszo-rowerowego znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Z kolei w Kolinczu planowany ciąg pieszo- rowerowy połączy istniejący chodnik przebiegający przez miejscowość Kolincz z miejscowością Owidz i znajdującym się tu Grodziskiem Owidz. Zadanie jest finansowane w 25% z budżetu Powiatu i w 75% z budżetu Gminy.