Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Pudełko Życia dla każdego

Już za dwa dni, 26 kwietnia 2024 roku zapraszamy na parking przed budynkiem starostwa w celu odebrania „Pudełka Życia” w godzinach 9:00 do 13:00.

Niejednokrotnie zdarza się iż, zespół ratownictwa medycznego przejeżdża z pomocą do osoby, która straciła przytomność – karetkę wzywała np. sąsiadka. Gdzie lekarz czy też ratownik medyczny ma uzyskać informację o pacjencie, jego chorobach, które mogą być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma w domu nikogo kto mógłby takich informacji udzielić? Odpowiedź jest prosta: w lodówce w „Pudełku Życia”

Program „Pudełko Życia” to bezpłatny pakiet, składający się z:

pudełka

– naklejki na lodówkę

– karty informacyjnej do samodzielnego wypełnienia

Zapraszamy do udziału wraz z Kociewskim Centrum Zdrowia. Zależy nam szczególnie, aby osoby starsze i samotne umieściły w lodówkach w swoim mieszkaniu przygotowane przez nas pudełko, a w nim istotne dla życia tej osoby informacje medyczne. Jasna informacja, jakie pacjent przyjmuje leki, na co jest uczulony, może skrócić czas udzielenia odpowiedniej pomocy medycznej czy podania odpowiedniego leku i dzięki temu zwiększyć szanse na uratowanie życia.

Program ten realizujemy od 2014 roku. Program „Pudełko Życia” to bezpłatny pakiet, składający się z: pudełka, naklejki na lodówkę, karty informacyjnej do samodzielnego wypełnienia. Lodówka znajduje się w każdym domu, więc jest najłatwiejsza do zlokalizowania. Ratownikom przybyłym z pomocą pomóc może także naklejka, umieszczana na lodówce, wskazując że w środku znajduje się „Pudełko Życia”.

Kartę Informacyjną należy wypełnić zgodnie z instrukcją – ważne jest aby znalazły się w niej informację tj.: imię i nazwisko, numery telefonów najbliższych osób, które mają być informowane o ewentualnym pobycie w szpitalu, informację o chorobach, przyjmowanych lekach, uczuleniach (potwierdzonych przez lekarza), miejscu przechowywania dokumentacji medycznej itp. Istotne jest, aby aktualizować informacje zawarte w karcie raz do roku lub jeżeli pojawią się istotne zmiany, np. w sytuacji zdrowotnej.