Powiatuś poleca: Czarna Woda i Skórcz

Piątek – weekendu początek – tym razem Powiatuś zachęca do odwiedzenia Czarnej Wody oraz Skórcza. Dlaczego warto wybrać się tam na weekend? Już spieszymy z odpowiedzią.

Powiatuś odwiedził Gminę Czarna Woda.

Powiatuś, czyli uroczy pluszak promujący Powiat Starogardzki, zawitał do Czarnej Wody. Maskotka odwiedza różne miejscowości, a wszystko po to, by je lepiej poznać i zaproponować ich odwiedzenie. W Czarnej Wodzie było to bardzo owocne spotkanie – najpierw Powiatuś przywitał się z burmistrzem Arkadiuszem Glinieckim i jego zastępcą Łukaszem Łangowskim. Podczas powitania nie mogło zabraknąć przybijania symbolicznej piątki. Potem panowie burmistrzowie opowiedzieli o urokach miasta i gminy. Ale nie pozostali gołosłowni. Z uwagi na to, że gmina jest wyjątkowo atrakcyjna dla osób chcących odpocząć aktywnie na łonie natury, to burmistrz Arkadiusz Gliniecki zabrał Powiatusia na krótką wycieczkę. Na mecie czekały już świetne kajaki. Pluszak spisał się na medal – bez problemu wskoczył do kajaka i przepłynął kawałek urokliwą rzeką. Sprawdził jaka piękna roślinność jest w gminie, posłuchał śpiewu ptaków, zachwycił się soczystą zielenią i… popędził dalej. Obiecał, że jeszcze tu zawita, a już teraz zachęca wszystkich do odwiedzenia Czarnej Wody.

Co warto zobaczyć w Gminie Czarna Woda i okolicach?

• Pomnik Kolejarzy Ziemi Gdańskiej i Pomorza pomordowanych i poległych w walce z hitlerowskim najeźdźcą
  • postój Jana Pawła II
  • kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie
  • pamiątka akcji dywersji kolejowej koło Czarnej Wody
  • Karczma Ostoja
  • koniecznie należy wybrać się na spływ kajakowy urokliwą Wdą.

Więcej na temat Czarnej Wody: https://www.czarna-woda.pl/

Kolejnym kierunkiem wyprawy Powiatusia był Skórcz. Tym razem również nasz pluszak pokierował swoje kroki do burmistrza Janusza Koseckiego. Była tradycyjna piątka i sympatyczna rozmowa. Pan burmistrz przyznał, że bezpośrednie sąsiedztwo miasta z Borami Tucholskimi sprawia, że od lat Skórcz jest doskonałym punktem wypadowym dla turystów. Potwierdzamy. Nasza maskotka odwiedziła miasteczko.

Powiatuś poleca zobaczyć:

• gotycki kościół pw. Wszystkich Świętych. Korpus tej świątyni wybudowano z kamieni polnych i cegieł w połowie XIV w.
  • godnymi uwagi są obiekty architektoniczne usytuowane przy głównej ulicy miasta – Pomorskiej, m.in. kamienica z początku XX w.
  • Nasz pluszak zawitał na rynek, a także zajrzał do… biblioteki. To ostatnie miejsce szczególnie mocno polecamy Waszej uwadze. Nie tylko na weekend.

Więcej na temat Skórcza: https://skorcz.pl/asp/Start,0

Do zobaczenia na turystycznych szlakach. Uważnie wypatrujcie zielonego Powiatusia.