Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Myślę, więc nie śmiecę

28. Akcja Sprzątanie Świata-Polska została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę.

Plakat promujący tegoroczną edycję autorstwa Andrzeja Pągowskiego.

W tym roku po raz 28. wyruszamy, by posprzątać Polskę! Pamiętaj, że każda akcja terenowa, którą przeprowadzisz od teraz do Wielkiego Finału w 3. weekend września (17-19 września), może zostać zapisana do 28. Akcji Sprzątanie Świata – Polska.

Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. – Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w trzeci weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi – przyznaje Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka akcji w Polsce.

Do akcji oczywiście przyłączyliśmy się i my. Z tej okazji Powiat Starogardzki zakupił 11 tys. rękawic oraz 7,5 tys. worków. Worki i rękawice już trafiły do wszystkich gmin z terenu powiatu starogardzkiego, nadleśnictw oraz do szkół powiatowych. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału!

Powiat Starogardzki przekazał m.in. wszystkim gminom 11 tys. rękawic oraz 7,5 tys. worków

Jako ciekawostkę dodamy, że autorem plakatu tegorocznej edycji Akcji jest Andrzej Pągowski, wybitny artysta.