Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Młodzież zapobiega pożarom

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy wykazali się naprawdę sporą wiedzą, na wszystkich czekały nagrody, a na najlepszych awans do rywalizacji wojewódzkiej.


W najstarszej grupie wiekowej zwyciężył Marek Mandziara, drugie miejsce zajął Paweł Spica, a trzecie miejsce należało do Jakuba Sawickiego.

Do udziału w konkursie zgłoszono 20 osób, reprezentujących gminy powiatu starogardzkiego. Uczestnicy musieli rozwiązać test, a także odpowiedzieć na pytania ustne. W najmłodszej grupie wiekowej (klasy I-IV) zwyciężył Olaf Cylman z gminy Zblewo, drugie miejsce zajął Szymon Kiżewski z gminy Lubichowo, a trzecie miejsce należało do Pawła Leszczyńskiego z gminy miejskiej Starogard. W grupie wiekowej „średniej” (klasy V-VIII) zwyciężył Mateusz Prekop z gminy Lubichowo, drugie miejsce zajęła Julia Gmer z gminy wiejskiej Starogard, a trzecie miejsce należało do Wiktorii Stolc z gminy Skarszewy. W najstarszej grupie wiekowej (szkoły ponadpodstawowe) zwyciężył Marek Mandziara z gminy wiejskiej Starogard, drugie miejsce zajął Paweł Spica z gminy Zblewo, a trzecie miejsce należało do Jakuba Sawickiego z gminy Skarszewy.

W najmłodszej grupie wiekowej (klasy I-IV) zwyciężył Olaf Cylman, drugie miejsce zajął Szymon Kiżewski, a trzecie miejsce należało do Pawła Leszczyńskiego.
W grupie wiekowej „średniej” zwyciężył Mateusz Prekop, drugie miejsce zajęła Julia Gmer, a trzecie miejsce należało do Wiktorii Stolc

Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem było Starostwo Powiatowe. Organizatorem zmagań była Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkim uczestnikom turnieju składamy serdeczne gratulacje, a opiekunom podziękowania za wspaniałe przygotowanie do eliminacji gminnych i powiatowych!