Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Komunikat Starosty Starogardzkiego

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Starogardzkiego,

Na posiedzeniu szefów wszystkich służb, inspekcji powiatowych z udziałem prezydenta, burmistrzów i wójtów, które zostało przeze mnie zwołane na poniedziałek, 16 marca ustalono, że:

– gminy zadeklarowały konkretne wsparcie finansowe na zakup dodatkowego sprzętu na potrzeby Kociewskiego Centrum Zdrowia (m.in. respiratory, defibrylatory, odzież ochronna) z uwagi na konieczność hospitalizacji ewentualnych osób zarażonych koronawirusem. Tym samym gminy przyłączyły się do ubiegłotygodniowych działań Samorządu Powiatowego oraz Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Gminy Wiejskiej Starogard Gd., dzięki czemu możliwy jest zakup większej ilości sprzętu,

– ustalone zostało miejsce do kwarantanny zbiorowej w internacie przy Technikum w Owidzu,

– omówiono bieżące zagadnienia dotyczące przygotowania i funkcjonowania poszczególnych służb,

– przygotowano listę pytań skierowaną przez samorządowców do Wojewody Pomorskiego oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przypominam również o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Jeśli któraś z osób podejrzewa, że może być zakażona koronawirusem, to musi bezzwłocznie powiadomić telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Starogardzie Gdańskim (tel. stacjonarny: 58 562 40 11, tel. alarmowy: 699 670 418).

Zachęcam wszystkich Państwa, o ile to możliwe, aby zostać w domu. Dla wspólnego dobra, wobec zagrożenia epidemiologicznego, apeluję o dostosowanie się do wszystkich powyższych wskazówek.

Starosta Starogardzki

Kazimierz Chyła