Święto Kociewia w Gdańsku za nami

W dniu 2 sierpnia 2024 roku w Gdańsku odbyło się Święto Kociewia, podczas którego zaprezentowało się ponad 1200 Kociewianek i Kociewiaków z trzech powiatów: starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego.

Święto Kociewia rozpoczęło się Korowodem Kociewskim. Kolejną odsłoną Święta Kociewia było Kociewie ART. To wernisaż wystawy artystycznej w Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Na ekspozycji mogliśmy podziwiać prace: Magdaleny Haras, Adama Jakuba Harasa, Aleksandry Mocny oraz grupy malarskiej z Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej. Wystawa będzie dostępna do 8 sierpnia 2024 r.

Na koniec w Pubie ABSINTHE w podziemiach budynku Centrum odbył się ostatni element Święta Kociewia – Kociewski Wieczór Jazzowy, w którym wystąpili muzycy z Kociewia: Adam Wendt (saksofon), Piotr Chrapkowski (keyboard), Krzysztof Paul (gitara), Adam Golicki (perkusja).

W wydarzeniu udział wzięła Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Wicemarszałek Marcin Skwierawski oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie powiatu starogardzkiego.

Dziękujemy wszystkim za obecność