Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Środowisko ponad wszystko

Poznaliśmy autorów zwycięskich filmów o tematyce ekologicznej zgłoszonych na konkurs „Środowisko ponad wszystko!”, który zorganizowała Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego. Prace są naprawdę świetne!

Nagrodziliśmy autorów najlepiej przygotowanych filmów o tematyce ekologicznej.
  • Jury nie miało łatwo, bo wszystkie prace są naprawdę dobre – przyznała Nela Jędrzejewska z Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego, pomysłodawczyni konkursu. – Postanowiliśmy nadać 1 miejsce ex aequo dla Marty Guz i Leny Guz, oraz dla Maksyma Domkowskiego i Antka Rogowskiego. 2 miejsce przypadło Amelii Szydło i Maciejowi Szufrajdzie. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Nela Jędrzejewska pogratulowała autorom naprawdę dobrych pomysłów.

  • To konkurs, który jest dla nas wyjątkowo ważny – zauważył wicestarosta Patryk Gabriel. – Jako władze Powiatu bardzo Wam dziękujemy. Jakość tych filmów jest bardzo wysoka, robi ogromne wrażenie, ale też tematyka, jaką poruszaliście nie jest łatwa. Planeta, jak wiecie, jest jedna, nie mamy żadnej zapasowej, na której moglibyśmy zacząć mieszkać jak zniszczymy Ziemię. To nie jest absolutnie Wasza wina, ale nas – dorosłych, że do takiego stanu doprowadziliśmy naszą przyrodę w skali globalnej. Wy doskonale wiecie, że jest nie najlepiej, zdajecie sobie z tego sprawę. Takie akcje i filmy filmy mają znaczenie, jeśli chodzi o budowanie świadomości wśród nas, osób starszych. Dziękuję Wam za to.
Wicestarosta Patryk Gabriel wraz z naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Jerzym Komorowskim podkreślił wagę poruszanej tematyki.

Wydarzenie zorganizowane przez Młodzieżową Radę Powiatu Starogardzkiego i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Starogard w ramach projektu ŚwiadoMY POWIAT #MłodziWiedzą. Projekt jest dofinansowany oraz objęty patronatem honorowym przez Powiat Starogardzki, a także dofinansowany ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności oraz ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia”, Województwa Pomorskiego, Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A.

Poniżej prezentujemy nagrodzone filmy:

II miejsce: autorami są Amelia Szydło i Maciej Szufrajda

I miejsce: autorami są Maksym Domkowski i Antoni Rogowski

I miejsce: autorkami są Marta Guz i Lena Guz

Tekst i fot.: Ewa Macholla-Jacewicz