Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Nasza przyszłość ma pomarańczowo-czarne barwy

„Nasza przyszłość ma pomarańczowo-czarne barwy” – jest to projekt społeczny prowadzony przez cztery uczennice I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim – Natalię Lamek, Maję Orlikowską, Julię Redzimską i Natalię Rietzel. Jego celem jest przybliżenie przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i w naszym życiu.

zdjęcie grupowe uczniowie podstawówki po lekcji o pszczołach trzymają przedmioty kojarzące się z pracą pszczelarza

W ramach projektu prowadzone są zajęcia edukacyjne w formie warsztatów. Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych w wybranych szkołach z udziałem
uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. – Jako eksponat przedstawiany jest ul wielkopolski oraz produkty wytwarzane przez pszczoły – mówi Natalia Lamek. – Podczas wykładów dzieci dowiadują się co robić, aby nam i pszczołom żyło się lepiej, a także informacji o hierarchii  pszczół oraz jak wygląda ich życie.

Osoby prowadzące ubrane są w pszczelarskie kombinezony ochronne. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały różne quizy i gry tematyczne, w których mogą brać czynny udział oraz wygrywać drobne nagrody. 

uczennica liceum w stroju pszczelarza prowadząca zajęcia dla uczniów podstawówki

Lekcje edukacyjne zostały już przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim, Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim, Zespole Szkół Publicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach
Następne wykłady odbędą się kolejno w Publicznej Szkole Podstawowej w Górze, Publicznej Szkole Podstawowwej w Starych Polaszkach, Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jabłowie. Projekt swoim zasięgiem obejmuje dwa powiaty województwa pomorskiego. 
Dla uczestników wykładów przewidziane są drobne nagrody i upominki, m.in. świeczki z prawdziwego wosku pszczelego, miód i nasiona roślin miododajnych.

Projekt może korzystnie wpłynąć na środowisko w powiecie starogardzkim i kościerskim, a dzieci otrzymując nasiona roślin miododajnych i sadząc je stworzą miejsca pożytkowe dla pszczół.
Projekt prowadzony jest pod patronatem platformy „zwolnieni z teorii”. Zachęcamy do śledzenia strony projektu na Facebooku: „Nasza przyszłość ma pomarańczowo-czarne barwy”.