Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim

Zapraszamy do wspólnego świętowania ze szwoleżerami.

W niedzielę 16 czerwca Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Pułkowego.

W tym roku już po raz 18 będziemy wspólnie z mieszkańcami obchodzić Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. W uroczystościach wezmą udział oddział konne Szwadronu Kawalerii WP oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
W niedzielę, o godzinie 10.30 odbędzie się msza św. w intencji poległych szwoleżerów z udziałem Wojska Polskiego i Kawalerii Ochotniczej odprawiana w kościele pw. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.
Natomiast o godz. 12.00 organizatorzy zapraszają, również do Stada Ogierów, na coroczny Festyn Kawaleryjski. Będzie można zobaczyć w akcji ciężki sprzęt wojskowy jak i historyczne rarytasy. Z pewnością wszystkim spodobają się zaplanowane od godziny 14:00 widowiskowe pokazy: musztry paradnej, władania białą bronią konno. W programie nie zabraknie inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów, a także współczesnych żołnierzy, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godz. 17.00.

Współorganizatorem Święta Kawalerii jest Województwo Pomorskie
Prezydent Miasta Starogardu Gd., Wójt Gminy Starogard Gd, Starosta Starogardzki oraz 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.