Znamy zwycięzcę Powiatowizji

Szok, niedowierzanie, łzy szczęścia, zaskoczenie, radość, euforia – takie emocje towarzyszyły zwycięzcy Powiatowizji sponsored by Browar Kociewski.

Seweryn Korowajczyk wygrał Powiatowizję.

Zwycięzcą pierwszej historycznej Powiatowizji został Seweryn Korowajczyk. Jakie były zasady zabawy zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Powiatu Starogardzkiego? Mieszkańcy z każdej gminy powiatu starogardzkiego mogli zgłosić się do udziału w Powiatowizji. Jej założenia były bardzo podobne do tradycyjnej Eurowizji. Zgłoszone osoby stanęły do muzycznej rywalizacji. Areną zmagań było Grodzisko Owidz.

Swoich sił spróbowało 6 wykonawców:

Gmina Skarszewy: Seweryn Korowajczyk

Gmina Kaliska: Matylda Rybacka

Gmina Lubichowo: Karolina Jezierska

Gmina Zblewo: Lucyna Górecka

Gmina miejska Starogard: Alona Harkavchenko

Gmina wiejska Starogard: Marta Guz

Ich umiejętności oceniało jury, które miało do dyspozycji tylko 50 proc. głosów. Pozostałe pochodziły od internautów. W rezultacie zwycięzcą został totalnie zaskoczony, niekryjący swoich emocji Seweryn Korowajczyk. Zaśpiewał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Kochaj mnie” i… wyśpiewał sobie I miejsce. W nagrodę otrzymał czek na 3 000 zł, który wręczył wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu.

Zwycięzca w nagrodę otrzymał czek na 3000 zł.

Pan Seweryn zdradził, że nagrodę przeznaczy na zakup keyborda, a jego marzeniem jest stworzenie zespołu muzycznego. Bardzo dumny z taty był 8-letni Natan, który wbiegł na scenę i mocno przytulił zwycięzcę Powiatowizji.

W trakcie imprezy nie brakowało dodatkowych – poza muzycznymi – atrakcji. Publiczność była m.in. świadkami walki rycerskiej przygotowanej przez Starogardzkie Bractwo Rycerskie, a także mogła wesprzeć stowarzyszenie Można inaczej, a wszystko dzięki prowadzonym licytacjom. Świetnie w roli prowadzących sprawdzili się: Agata Guz oraz Szymon Dusowski, którzy zrobili na scenie prawdziwe show, pełne emocji, dowcipu, ale też refleksu, gdy była taka potrzeba. Brawo!

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego działa w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W kadencji 2020/21 MRPS jest pomysłodawcą i realizatorem ponad 40 różnych projektów – od kulturalnych poprzez sportowe, a na społecznych skończywszy.

Sponsorem wydarzenia był Browar Kociewski, a gwiazdami wieczoru Shdow oraz Hodak. Serdecznie gratulujemy!

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz