Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Zapraszamy na jarmark

Od  2016 roku w ostatnią niedzielę sierpnia Arboretum Wirty gości Jarmark Kociewski. Jest on nie tylko, albo nie tyle, imprezą handlową i rozrywkową, jest przede wszystkim okazją do prezentacji kociewskiego rękodzieła i folkloru oraz podsumowaniem dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza. 

W tym roku będzie to już VI Jarmark Kociewski. W programie imprezy znajdą się, między innymi, zawody sportowe (biathlon letni, petanque, otwarte  turnieje strzeleckie, strzelanie Bractw Kurkowych), warsztaty twórcze dla wszystkich grup wiekowych, konkursy wiedzy leśnej oraz występy artystyczne – na ludowo zagrają   i zaśpiewają Burczybas, Kociewska Familija i Fefernóski. Będzie też poezja i… plenerowe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów  z Elbląga.  Organizatorzy przygotowują także specjalną „strefę malucha”. Jarmark będzie tłem dla obchodów 50-lecia Nadleśnictwa Kaliska, które jest współorganizatorem imprezy i gospodarzem Arboretum w Wirtach.

Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich ze swojskim jadłem, wędlin, miodów, serów, wypieków. Nikt nie wjdzie głodny czy znudzony.

Zapraszamy do Wirt 27 sierpnia 2023 roku od godziny 11:00.