Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Zapłać przy pomocy terminali

Starosta Starogardzki informuje, że od dnia 9 września 2020 r. w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg uruchomiono terminale płatnicze, dzięki którym przy pomocy karty płatniczej można opłacić czynności związane z wydaniem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.

Za pośrednictwem terminali można dokonywać płatności kartą płatniczą w technologii tradycyjnej (stykowej) oraz zbliżeniowej. Akceptowane są płatności z wykorzystaniem kart płatniczych VISA, MasterCard. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, możliwe jest łączenie kilku opłat w jedną transakcję. Prowizja od transakcji wynosi 2 zł i jest naliczana przez operatora (PWPW).

Oczywiście nie jest to jedyna forma płatności, gdyż dotychczasowa gotówkowa w kasie Starostwa jest nadal dostępna dla wszystkich klientów.

Ponadto informujemy, że za czynności związane z wydaniem prawa jazdy  można zapłacić także on-line za pomocą usługi InfoCar. W takim przypadku używając komputera czy urządzenia mobilnego z dostępem do internetu należy dokonać opłaty za dokumenty na stronie internetowej: https://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/platnosc-w-urzedzie.html, a następnie w Starostwie Powiatowym przedstawić potwierdzenie opłaty z wydrukowanym kodem bądź wysłać je na adres komunikacja@powiatstarogard.pl z dopiskiem imienia i nazwiska osoby za którą dokonywana jest opłata. 

 Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas i zwiększy bezpieczeństwo transakcji.