Wizyta w AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. w Linowcu

Zarząd Powiatu Starogardzkiego: starosta Kazimierz Chyła, Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu, oraz Arkadiusz Banach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, odwiedzili firmę AQ Wiring Systems STG Sp z o.o. w Linowcu.

Wizyta władz Powiatu Starogardzkiego w firmie AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim.

Ewa Sulewska, Dyrektor Zarządzający AQ Wiring Systems zapoznała Zarząd z specyfiką firmy oraz oprowadziła po hali produkcyjnej.

Najpierw trochę o historii firmy i jej zasięgach.

-W naszej firmie kierujemy się prostotą, nasze codzienne zadania wykonujemy bez zbędnego komplikowania i biurokracji. Wszystko, co robimy, stanowi wartość dodaną dla klienta. Prostota jest piękna, nie komplikujcie spraw powiedziała – Ewa Sulewska, Dyrektor Zarządzający AQ Wiring Systems.

Ewa Sulewska, Dyrektor Zarządzający AQ Wiring Systems oprowadza po halach produkcyjnych i opowiada o procesie tworzenia kabli.

AQ Wiring Systems jest częścią szwedzkiego koncernu o globalnym zasięgu – AQ Group. Firma należy do grona światowych dostawców komponentów i systemów elektronicznych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów z sektorów przemysłowych. AQ Group działa na rynku już od 25 lat i zatrudnia obecnie 6000 pracowników w 39 fabrykach na całym świecie. Znacząca część produkcji zlokalizowana jest w Polsce w dwóch zakładach w Linowcu i Łodzi.

W Starogardzie AQ Wiring Systems funkcjonuje już od 20 lat. W zakładzie powstają wiązki kablowe stosowane m.in. w sprzęcie medycznym, maszynach rolniczych czy autobusach.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy ciągłego rozwoju i realizacji wszystkich zamierzeń.