Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

To już ćwierć wieku ruchu rodziców w Skarszewach

Jubileusz 25-lecia Ruchu Rodziców Wychowujących Dzieci Niepełnosprawne w Skarszewach „Od niebytu do wolności” był wyśmienitą okazją do wspomnień, wręczenia odznaczeń, a także przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystości wziął udział wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wiesław Brzoskowski, przewodniczący Rady Powiatu Starogardzkiego, który otrzymał statuetkę Osobowości 25-lecia.

Władze Powiatu wzięły udział w uroczystości jubileuszu 25-lecia.

Ruch działa przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach. O trudach, ale też sukcesach mówiła Aniela Gemba, szefowa PSONI Koło w Skarszewach. Podczas uroczystości wręczono 12 statuetek dla wyjątkowych osobowości 25-lecia. Jedną z uhonorowanych przez Kapitułę osobowości jest Wiesław Brzoskowski, przewodniczący Rady Powiatu Starogardzkiego. Wśród osobowości 25-lecia są również: ks. Andrzej Taliński, Władysław Kanka, Ewa Szczypior, Kazimierz Dawicki, Gerard Grosz, Zdzisław Dopierała, Małgorzata i Tadeusz Włodarczykowie, Dariusz Skalski, Andrzej Zawadzki, Jacek Pauli i Agnieszka Matheisel. Serdecznie gratulujemy!

– Dziękujemy za trud oraz starania w dążeniu do stworzenia warunków normalnego, samodzielnego życia dzieci. Dziękujemy za to, co najważniejsze – za obecność, stałą gotowość do niesienia pomocy i wysłuchania, współuczestniczenie w życiu najmłodszych. Wszystkie te działania są niejako sztuką i wymagają kompetencji Pracowników. Prosimy również o przyjęcie gratulacji. Niech ten jubileusz będzie powodem do dumy i jednocześnie bodźcem do dalszej owocnej pracy. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy, dziękujemy i życzymy, aby pomoc osobom chorym ubogacała tym, co szlachetne, dobre i piękne – takie słowa w liście gratulacyjnym przekazały władze Powiatu, które na uroczystości reprezentował wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wiesław Brzoskowski.

Dołączamy się do życzeń.