Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Szczęśliwej drogi już czas

Dziś rok szkolny kończą uczniowie, którzy 4 maja przystąpią do egzaminu dojrzałości. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego towarzyszyliśmy trzecioklasistom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej.

Do uczniów trafił okolicznościowy kubek z logo I LO, w którym podobno kawa smakuje wyśmienicie.

Dziś w I LO odbyło się uroczyste pożegnanie 3-klasistów. Były więc gratulacje i nagrody dla najlepszych uczniów, dla najlepszych sportowców, finalistów olimpiad, osób, które mogły się pochwalić 100-procentową frekwencją, ale też osób, które przeczytały najwięcej książek, czy z powodzeniem organizowały wydarzenia w szkole. Były także podziękowania dla uczniów, którzy zasiadali w samorządzie uczniowskim oraz w Młodzieżowej Radzie Powiatu Starogardzkiego. Niezwykle cenne i mądre słowa do absolwentów skierowała Wiesława Górska, dyrektor szkoły: – Życzę Wam, kiedy będziecie wszystko mogli, a nic nie będziecie musieli, byście byli przede wszystkim przyzwoitymi ludźmi.

W uroczystości wzięła udział Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu, która podkreśliła, że uczniowie są ostatnim rocznikiem, który uczył się w gimnazjum: – Jestem pewna, że zapamiętacie wszystkich tych, których zostawiacie w tym środowisku szkolnym, nauczycieli, wychowawców oraz koleżanki i kolegów z młodszych klas. To właśnie w tym środowisku doświadczaliście życia na różnym etapie, to tu rodziły się Wasze pasje i zainteresowania. Tu zrodziły się przyjaźnie, a nawet miłości. Przed Wami ważny egzamin – matura. Mam nadzieję, że okaże się ona sukcesem, a potem realizujecie te wszystkie cele, które sobie założyliście.

Uśmiechy, oklaski, gratulacje, nagrody, ale też występy artystyczne, podziękowania, kwiaty, a nawet debiut na ściance ufundowanej przez absolwentów – tak dziś wyglądało zakończenie roku szkolnego dla 3-klasistów w II LO. Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów, sportowców, wolontariuszy i społeczników. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Szczęśliwej drogi już czas”, o czym mówiła dyrektor Hanna Gałązka-Janas, dziękując za 3 lata wspólnie spędzonego czasu i życząc powodzenia.

Na najlepszych uczniów, a także najlepszych sportowców w II LO czekały nagrody.

Swoją tożsamość budujecie na ważnym fundamencie aktywności sportowej i sportu, rywalizacji, przestrzegania zasad fair play, bo sport to nie tylko pot, kontuzje, czasem przegrane finały, ale też dyscyplina, działanie zespołowe, odpowiedzialność i konsekwencja – podkreślił obecny na uroczystości wicestarosta Patryk Gabriel, wicestarosta starogardzki. – Myślę, że jednak powoli szkoła powinna się przeprofilowywać, bowiem osiągacie wyniki, które są naprawdę imponujące, za co chylę czoła.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na maturze.