Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Święto II Pułku Szwoleżerów

W sobotę kinie Sokół odbyła się uroczysta akademia w ramach Święta Pułku. Wyjątkowo we wrześniu, a nie w czerwcu, szwoleżerowie obchodzili rocznicę bitwy pod Rokitną, ale też 15-lecie Stowarzyszenia Szwadronu Kawalerii im. II Pułku Szwoleżerów Rokitiańskim, którym od samego początku dowodzi rotmistrz Krzysztof Landowski.

Statuetkę Orła Białego odebrał wicestarosta Patryk Gabriel.

W programie uroczystości było wręczenie odznaczeń i podziękowań. Miło nam poinformować, że specjalne wyróżnienie – statuetkę Orła Białego – za trwałą i nieprzerwalną pomoc otrzymał Powiat Starogardzki. Statuetkę odebrał wicestarosta Patryk Gabriel. Dziękujemy bardzo!
Na zakończenie odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W święcie pułkowym wzięło udział wieli znamienitych gości, wśród których byli marszałkowie województwa – Mieczysław Struk i Józef Sarnowski, a także senator Ryszard Świlski.


W niedzielę szwoleżerowie zaprosili do stada ogierów na tradycyjny festyn kawaleryjski. W programie m.in. wystawa sprzętu bojowego, pokaz konnej musztry paradnej, koncert orkiestry wojskowej i – jak zawsze – świetnie przygotowane inscenizacje historyczne.

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz