Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Spartakiada 2021 naszych seniorów

W sobotę 11 września na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny spotkali się seniorzy, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne ze Starogardu, Zblewa, Osieka, Smętowa Granicznego, Borzechowa, Pinczyna, Skarszew oraz Bobowa.

Zawody, jak co roku odbyły się tradycyjnie przemarszem na płycie stadionowej wszystkich przedstawicieli gmin z powiatu starogardzkiego. Wśród wszystkich uczestników nie zabrakło naszych władz, którzy przybyli na uroczyste otwarcie życząc wszystkim seniorom powodzenia i samych dobrych wyników podczas wszystkich konkurencji przygotowanych przez organizatorów.

Patryk Gabriel, wicestarosta starogardzki z najlepszymi życzeniami dla uczestników spartakiady.

Wszystkich przybyłych gości przywitał Jan Brdak – przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim. Pan Jan wytłumaczył zasady spartakiady, kwestie organizacyjne i życzył wszystkim powodzenia podczas wszystkich konkurencji.

Jan Brdak, przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim.

Istnieje przekonanie, że wino im starsze, tym lepsze staje się do konsumpcji. Tak też jest i z Wami, drodzy seniorzy. Im jesteście starsi, tym energia i moc waszego działania jest lepsza i większa. – powiedziała Wioleta Strzemkowska-Konkolewska podczas witania uczestników spartakiady.

od lewej: wolontariusze, Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członkini Zarządu Powiatu, Iwona Trocha Zastępca Dyrektora OSiR oraz Janusz Stankowiak Prezydent Miasta Starogard Gdański

Olimpiada zakończyła się tradycyjnie wręczeniem medali i wyróżnień najlepszym w poszczególnych konkurencjach. To wyjątkowy dzień dla naszych najstarszych obywateli. To czas spotkań, dyskusji i przede wszystkim możliwości wspólnego działania. Może i spartakiada to konkurowanie ze sobą, ale w duchu radości i wzajemnego wsparcia we wszystkich zadaniach.

Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wśród emerytów Gminy Zblewo z pucharami dla najstarszej zawodniczki i najstarszego zawodnika spartakiady.

Tekst i fot. Michał Hinc