Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony

To była niezwykła niedziela dla wszystkich rolników z powiatu starogardzkiego. Właśnie w niedzielę, 29 września w Bolesławowie odbyła się Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego połączona z Kociewską Wystawą i Pokazem Zwierząt Hodowlanych, a wszystko w ramach Samorządowych Dożynek Powiatu Starogardzkiego. To świetna okazja, by móc podziękować za plony.

Starosta przemawiający na scenie

 Spotykamy się kolejny raz w Bolesławowie, w naszym centrum edukacji rolniczej, na dożynkach – przyznaje starosta Kazimierz Chyła. – Dziękujemy rolnikom, że produkują najlepszą na świecie, zdrową żywność, która jest hitem eksportowym naszej gospodarki. Rolnicy mają coraz bardziej nowoczesne gospodarstwa, w które inwestują i które stale rozwijają. Co ważne, gospodarze osiągają bardzo dobre wyniki, nawet w mało sprzyjających warunkach.
Dożynki rozpoczęły się barwnym korowodem, po którym odprawiona została uroczysta msza święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. kanonika gremialnego Kurii Biskupiej Andrzeja Szopińskiego. Program dożynek był bardzo bogaty – od występów artystycznych, zarówno wokalnych, jak i kabaretowych, poprzez wystawę źrebiąt, konkurs młodego hodowcy, stoiska, na których można było posmakować pysznego kociewskiego jadła, a na wręczeniu nagród skończywszy. Rozstrzygnięty został bowiem konkurs Piękna Wieś. W kategorii zagroda trzecie miejsce zdobyli państwo Maria i Bogdan Kozłowscy (Czarnylas), drugie zajęła Ewa Nierzwicka (Lubichowo Wybudowanie), a pierwsze przyznano państwu Kamili i Piotrowi Sokołowskim (Jabłowo). Z kolei w kategorii wieś wyróżnienie otrzymała miejscowość Smolniki, trzecie miejsce Koźmin, drugie Koteże, a pierwsze miejsce Lalkowy. Jury uznało, że w tym roku najpiękniejszy wieniec dożynkowy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa. Drugie miejsce komisja konkursowa przyznała sołectwu Pączewo, a trzecie ZSR CKP Bolesławowo. 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!