Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Kulinarne zakończenie lata w DPS Rokocin

Mieszkańcy czterech Domów Pomocy Społecznej, Starogard Gdański, Szpęgawsk, Rokocin oraz gościnnie Dom w Stanisławiu z powiatu tczewskiego, dzisiaj w kulinarny sposób zakończyli lato. Spotkanie odbyło się na terenie DPS w Rokocinie.

Przygotowania do gry terenowej przygotowanej przez Monikę Aleksandrowicz dla wszystkich uczestników spotkania.

Zakończenie lata w Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie odbyło się po raz pierwszy i na pewno zapisze się na stałe w kalendarzu wydarzeń. Dyrektor Berenika Gliniecka podkreśliła to podczas rozmów z innymi dyrektorami domów w powiecie starogardzkim, a także tczewskim.

Berenika Gliniecka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie.

Podczas kulinarnego zakończenia lata uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez Monikę Aleksandrowicz, która wyznaczyła kilka punktów z różnymi zadaniami do wykonania. Trzeba podkreślić, że w DPS Rokocin działa 11 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku, której drużynową jest Monika Aleksandrowicz. Pracownicy dbają o ciągły rozwój mieszkańców, pracują nad ich kondycją fizyczną jak i umysłową.

Monika Aleksandrowicz, organizatorka gry terenowej, drużynowa oraz pracownik DPS w Rokocinie.

W wydarzeniu wzięła udział członkini Zarządu Powiatu Starogardzkiego Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, która została bardzo miło przywitana przez mieszkańców domu w Rokocinie. Wszyscy chcieli uściskać, a także zamienić kilka słów z członkinią zarządu.

Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wita się z mieszkańcami domu w Rokocinie.

Mieszkańcy mogli również potańczyć przy muzyce zespołu Rokocinianki, który zaśpiewał znane piosenki kociewskie. Były wiersze, atrybuty podczas tańców i dużo radości podczas całej zabawy.

Panie z zespołu Rokocinianki.
Tańce mieszkańców podczas śpiewu zespołu Rokocinianki.

Tekst i fot. Michał Hinc