Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Kociewie prezentowało atrakcje na Śląsku

U schyłku wiosny powoli wszyscy szukamy ciekawych propozycji na nadchodzące wakacyjne wyjazdy. Udział w targach turystycznych oraz wydarzeniach plenerowych to doskonały sposób, aby przekonać niezdecydowanych urlopowiczów do spędzenia swojego wolnego czasu na Kociewiu.


Kociewie kolejny raz było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Powiat Starogardzki oraz Powiat Tczewski

Nie inaczej było w przypadku mieszkańców Śląskiej Aglomeracji, którzy odwiedzili targi turystyczne ATRAKCJE REGIONÓW, które w miniony weekend, 11-13 czerwca 2021 r. odbyły się w Parku Śląskim w Chorzowie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również oferty Kociewia, które kolejny raz było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Powiat Starogardzki oraz Powiat Tczewski.

– To już kolejny rok, kiedy przy współpracy z LOT KOCIEWIE oraz z Powiatem Tczewskim odwiedzamy targi w Chorzowie i prezentujemy ofertę naszego regionu – mówi Kazimierz Chyła, Starosta Starogardzki, Prezes LOT KOCIEWIE. – Oferta turystyczna naszego powiatu przypadła do gustu odwiedzającym, którzy teraz, przede wszystkim, szukają miejsc oddalonych od tłumów, gdzie w ciszy i spokoju mogą zrelaksować się w otoczeniu natury. Nasze lasy, jeziora oraz urokliwe miejscowości turystyczne znalazły uznanie odwiedzających i zainteresowały Ślązaków.

Przez cały czerwcowy weekend turyści pytali, co warto zobaczyć na Kociewiu i jak interesująco spędzić czas w naszym regionie. Na stoisku szczególnym powodzeniem cieszyły się mapy – rowerowa oraz szlak kajakowy rzeki Wierzycy, a także rysunkowa mapa atrakcji całego regionu. Poza tym każdy zainteresowany mógł zabrać bezpłatne broszury i przewodniki, a także katalog z ofertą noclegową. Najmłodszych uczestników targów zainteresowały kociewskie kolorowanki.

– Nasze doświadczenie pokazuje, że mieszkańcy Śląska chętnie przyjeżdżają na Kociewie i korzystają z oferty turystycznej regionu – podkreśla Magdalena Olszewska-Gibas, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Wiceprezes LOT KOCIEWIE. – Coraz częściej słyszymy od Ślązaków, że odwiedzili lub mają w planach odwiedzić najbardziej znane atrakcje Powiatu Tczewskiego, takie jak Zamek w Gniewie czy Bazylika Katedralna w Pelplinie.

Kociewie dla mieszkańców Chorzowa i Katowic jest często jedno- lub dwudniowym przystankiem w drodze na urlop nad morze. Wszystko to, dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnemu Śląska z Pomorzem. Turyści mogą przyjechać do nas zarówno własnym autem, jak i pociągiem.

W niedzielę region był promowany podwójnie. Zarówno na Górnym Śląsku, jak i na Pomorzu. LOT KOCIEWIE wraz z Lokalną Grupą Działania „Wstęga Kociewia” zachęcały uczestników Dobrego Targu w Oklaskach Stanisławie do odkrywania turystyki w naszym regionie.

– Dobry Targ to przede wszystkim wydarzenie dla miłośników ekologicznej żywności. Poszukiwanie dobrego, zdrowego jedzenia często łączy się właśnie z podróżowaniem – relacjonuje Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE.– Stąd nasze stoisko, które przede wszystkim, miało zachęcać uczestników do odkrywania atrakcji turystycznych Kociewia oraz smaków regionu.

Coraz więcej osób planuje wakacyjne wyjazdy, a udział w targach turystycznych oraz wydarzeniach plenerowych to doskonały sposób, aby przekonać niezdecydowanych urlopowiczów do spędzenia swojego wolnego czasu na Kociewiu.