Granty dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich do zapoznania się z konkursem grantowym dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Koła gospodyń wiejskich (KGW) wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wciąż mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności statutowej. W związku z dużym zapotrzebowaniem na dofinansowanie budżet tegorocznego naboru wniosków został zwiększony o 10 mln zł – ze 120 mln zł do 130 mln zł.

Wsparcie finansowe przewidziane dla KGW jest uzależnione od liczby członków koła i wynosi:
– 8 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób,
– 9 tys. zł – jeśli liczba ta mieści się w przedziale 31-75,
– 10 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych kół.

Otrzymane fundusze mogą zostać spożytkowane m.in. na:
– aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich;
– działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich;
– wspieranie przedsiębiorczości kobiet;
– inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
– upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych; działania związane z reprezentacją interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej;
– rozwój kultury ludowej – w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Organizatorem naboru wniosków jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o wsparcie do 30 września 2024 r. lub wcześniejszego wyczerpania dostępnych środków.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków oraz wniosek o przyznanie wsparcia można znaleźć na stronie ARiMR.

Więcej informacji dostępnych również TUTAJ