Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Doświadczenie w sprzedaży narzędzi od 30 lat

EGA z siedzibą w Nowej Wsi Rzecznej to firma rodzinna, która z powodzeniem prowadzi działalność od blisko 30 lat. Jej założycielami są Państwo Ewa i Adam Gudalewscy, którzy już w czasach studenckich skupili się na własnej działalności. O tym, jak dziś wygląda funkcjonowanie firmy EGA, mogli się przekonać członkowie Zarządu Powiatu, którzy odwiedzili przedsiębiorstwo.

Starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel i członek Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska podczas rozmowy z Panem Adamem Gudalewskim, właścicielem firmy EGA.

Firma EGA produkuje i sprzedaje narzędzia ręczne, elektronarzędzia oraz odzież ochronną. Ma 7 własnych opatentowanych marek, pod którymi sprzedaje swoje wyroby. Posiada magazyny wysokiego składowania o powierzchni ponad 6000 m2, zatrudnia ponad 120 osób. Asortyment, jakim dysponuje EGA, składa się z ponad 12000 pozycji, które znajdują się w ciągłej sprzedaży. Firma posiada własny serwis narzędzi oraz elektronarzędzi. Może się również pochwalić nowoczesnym systemem realizacji zamówień. EGA eksportuje towarów do wielu krajów Unii Europejskiej oraz Europy wschodniej i południowej. Taka działalność robi wrażenie, czego nie kryły władze Powiatu – starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu.

Firma EGA produkuje i sprzedaje narzędzia ręczne, elektronarzędzia oraz odzież ochronną.

Bardzo cenimy sobie spotkania z przedsiębiorcami, bowiem podczas wizyt w firmach możemy nie tylko lepiej poznać działalność, ale też porozmawiać o sprawach, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorcy – podkreśla starosta Kazimierz Chyła.

Podczas spotkania z właścicielem firmy Panem Adamem Gudalewskim poruszone zostały kwestie szkolnictwa zawodowego, a także planów związanych z tworzeniem klas patronackich, czy kształcenia na miarę potrzeb lokalnych przedsiębiorców. Okazuje się bowiem, że wśród pracowników firmy EGA znajdują się absolwenci szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Starogardzki.

Podczas spotkania z właścicielem firmy Panem Adamem Gudalewskim poruszone zostały kwestie szkolnictwa zawodowego

Podczas spotkania była również mowa o działalności społecznej firmy. Warto podkreślić, że EGA stara się wspierać finansowo oraz współtworzyć wydarzenia publiczne, w których organizację angażują się pracownicy firmy.