Co to było za święto

Hufiec ZHP Starogard Gdański obchodził Święto Starogardzkich Harcerzy z okazji 103. rocznicy powstania harcerstwa na ziemi starogardzkiej.  W sobotę, 20 kwietnia odbyło się – pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – kilka ważnych dla społeczności harcerskiej wydarzeń.

W tegorocznym Święcie Starogardzkich Harcerzy wzięło udział ponad 300 osób.

O godzinie 15:00 w Parku Miejskim rozpoczął się apel hufca, podczas którego wszystkie jednostki złożyły raport komendantce harcmistrzyni Angelice Siemieńskiej. Kolejnym punktem programu był Przegląd Piosenki Harcerskiej „Violinka”, który odbył się w Starogardzkim Centrum Kultury, gdzie ponad 300 uczestników przywitał poseł na Sejm RP Patryk Gabriel oraz wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

Uczestników przywitała wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska oraz poseł Patryk Gabriel.

Był niesamowity przegląd, podczas którego zaprezentowało się 13 drużyn, w tym najstarsza grupa seniorów „Szparagi”. Dzięki zuchom i seniorom można było przenieść się wspomnieniami do tych lat, gdzie większość z nas jeździła na obozy lub doświadczała przygód harcerskich na swoim szlaku. Zwieńczeniem tego dnia był koncert gwiazdy wieczoru Michała Łangowskiego – wokalisty z dawnego zespołu „Cisza Jak Ta”.

Dziękujemy za ten piękny czas w gronie braterstwa i przyjaźni harcerskiej.