Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Biegają, bo… lubią! ZDJĘCIA, FILM

Już po raz trzeci amatorzy biegania spotkali się w leśniczówce w Szpęgawsku, aby pokazać, że biegają, bo lubią lasy. Organizatorem zmagań pod hasłem „Biegam, bo lubię lasy” był Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides na czele z Lucyną Petką.

Wśród startujących wiele znajomych twarzy – m.in. dyrektor OPP Grzegorz Oller i nauczyciel Technikum w Owidzu Robert Prabucki

Impreza – jak zwykle – stała na bardzo wysokim poziomie. Zanim odbył się bieg główny, rozegrano biegi towarzyszące dla dzieci do 7 roku życia oraz dla młodych biegaczy w wieku 8-11 lat. Tradycyjnie na starcie pojawiły się również osoby niepełnosprawne, a wszystko za sprawą Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego Osób Niepełnosprawnych.

Bieg główny to 5-kilometrowa trasa, która przebiegała oczywiście przez malownicze tereny. Podziwiamy wszystkie osoby, które zdecydowały się wziąć dziś udział w rywalizacji, bowiem pogoda nie rozpieszczała. Gościem specjalnym biegu była Krystyna Pieczulis, utytułowana lekkoatletka, specjalizująca się w biegach długich, medalistka mistrzostw Polski.

Wszyscy biegacze otrzymali na mecie unikatowe medale. Wśród wręczających nie zabrakło władz Powiatu, które wsparły imprezę, wicestarosty Patryka Gabriela, który we wcześniejszej edycji był również zawodnikiem, oraz członkini Zarządu Wiolety Strzemkowskiej-Konkolewskiej.

Wyniki biegów: https://elektronicznezapisy.pl/event/5813/results.html?fbclid=IwAR2falLU-mtBxeSqw7DR9ca6wKAvJd7PhT3brfDfrNBsl3lmdoEBHi7ptLI

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za pomoc przy przygotowaniu kolejnej edycji wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom: uczniom I LO w Starogardzie Gdańskim, II LO w Starogardzie Gdańskim im. Ziemi Kociewskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, Technikum w Owidzu, a przede wszystkim panu Oskarowi Kotowskiemu oraz uczennicom i uczniom z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, którzy zabezpieczyli trasę biegu. Pomocy udzielili również niezawodni harcerze z Hufiec ZHP Starogard Gdański.

My gratulujemy świetnej imprezy i bijemy brawo wszystkim zawodnikom. Wydarzenie III Biegam bo lubię lasy przeszło do historii. Do zobaczenia za rok!

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz