Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Lubichowska już otwarta – galeria, video

Symbolicznie, bo przecięciem wstęgi, zakończył się remont ulicy Lubichowskiej w Starogardzie Gdańskim. Przebudowa tego strategicznego odcinka w mieście kosztowała ponad 8 mln zł.

Symbolicznie, z udziałem wojewody, posła, władz Powiatu oraz miasta, a także wykonawcy, oddana do użytku została ulica Lubichowska.

Po niespełna 11 miesiącach prac, w tym związanych również z infrastrukturą podziemną, symbolicznie otwarta została ulica Lubichowska w Starogardzie Gdańskim. Był to II etap przebudowy jednej z głównych ulic w mieście – najpierw wyremontowany został ponad 1-kilometrowy odcinek, teraz kolejny – liczący 920 m. Symboliczne otwarcie odbyło się z udziałem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, bowiem inwestycja otrzymała wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych, a także obecne były władze miasta Starogard Gd., które również wsparły finansowo to przedsięwzięcie.

  • Modernizacja prawie kilometrowego odcinka drogi od ronda Łupaszki do siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji PWiK STARWiK to drugi etap kompleksowej przebudowy ul. Lubichowskiej. Pierwszy zakończyliśmy w 2015 roku. Ulica ma nową nawierzchnię, chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, zatoczki autobusowe i postojowe, a wzdłuż biegnie ścieżka rowerowa. Kanalizację sanitarną przebudowało PWiK STAR -WiK. Całe zadanie kosztowało ok. 8,2 mln zł. Inwestycję finansowo wsparły władze miasta – kwotą 1,3 mln zł oraz wojewoda pomorski udzielając Powiatowi dofinasowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – podkreśla Dariusz Kurzyński dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Starosta Kazimierz Chyła nie kryje radości z zakończonej inwestycji.
  •  Cieszę się, że mieszkańcy miasta i powiatu mogą korzystać z bezpiecznej drogi. Jest to strategiczny odcinek ul. Lubichowskiej, gdyż łączy ścieżki ciągu pieszo-rowerowego w powiecie, m.in. z jeziorem w Płaczewie. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji ponad siedmiokilometrowy odcinek trasy rowerowej wybudowany przez Powiat Starogardzki – przyznał starosta starogardzki Kazimierz Chyła.

Żeby tradycji stało się zadość, przecięta została symboliczna wstęga. Remont kosztował ponad 8 mln zł.

  • Bardzo przyjemnie patrzy się na tę nową nawierzchnię, jak również ciąg pieszo-rowerowy, które wykonane zostały w wysokim standardzie. Ulica po modernizacji wydaje się być wielce przyjazna zarówno dla kierowców, pieszych, jak i rowerzystów, gdyż zabezpiecza ich przed ruchem. Gratuluję  realizacji tego zadania, które było zadaniem trudnym technicznie. Cieszę się, że udało się to zrobić sprawnie i że mieszkańcy już nie odczuwają utrudnień związanych z tą przebudową – powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Obecny na uroczystości był również poseł Kazimierz Smoliński, który był pod wrażeniem wykonanej przebudowy. Zakończenie prac to dobra wiadomość dla mieszkańców, kierowców, ale także… rowerzystów. W ramach przebudowy powstała ścieżka rowerowa, która połączona została z wcześniej wybudowaną ścieżką prowadzącą nad jezioro w Płaczewie. Łącznie to prawie 7 km trasy dla miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Inwestorowi pogratulował również prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. – Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu za podjęcie trudu wykonania niezwykle ważnej i potrzebnej inwestycji drogowej na terenie Starogardu Gdańskiego – ważnej nie tylko dla mieszkańców miasta ale całego powiatu – powiedział prezydent.

W ramach przebudowy wykonana została m.in. ścieżka rowerowa.

Obie inwestycje z ramienia władz Powiatu nadzorował Powiatowy Zarząd Dróg, a wykonawcą niedawno oddanego do użytku odcinka było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gd.