Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Mistrzostwa w tańcu towarzyskim –  VI memoriał Edwarda Kowalke

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 5 listopada 2023 r. na „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – VI memoriał Edwarda Kowalke”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. W tym roku podczas całego turnieju zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – Pomorskiego Związku Tańca Sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wydarzenie jest organizowane ku czci Edwarda Kowalke urodzonego w Starogardzie Gdańskim – trenera i wychowawcy kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjatora i twórcy jednego z najstarszych w Polsce (1977 r.) – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury.

Starogardzki turniej tańca odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego i Polskiego Związku Sportu Tanecznego, w których skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary oceniane będą przez 10 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych.

Program:

I Blok – godz. 9:30 – turniej dziecięcych kategorii tanecznych

II Blok – godz. 14:00 – turniej juniorskich i seniorskich kategorii tanecznych

III Blok (Gala) – godz. 18:00 – turniej młodzieżowych i dorosłych par najwyższych klas tanecznych.

Wieczorną galę poprowadzi Anna Głogowska, która jest tancerką najwyższej klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. W 2005 zadebiutowała jako trenerka tańca w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami. Wystąpiła w dziewięciu sezonach. W 2011 roku w parze z Kacprem Kuszewskim wygrała w finale 13. edycji. Współprowadziła programy rozrywkowe Polsatu: Got to Dance. Tylko taniec i Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Od 2020 jest aktorką Teatru Kultura w Warszawie.

Specjalny pokaz tańca zaprezentują Anna Kapli i Igor Wilczyński – Mistrzowie Polski, Finaliści Europy i Świata Zawodowców w tańcach latynoamerykańskich. Igor Wilczyński karierę rozpoczął w Starogardzie Gdańskim pod okiem Pana Edwarda Kowalke. Tancerz jest 5. krotnym Mistrzem Polski, Finalistą Mistrzostw Europy, Zwycięzcą UK Open Championships RS Latin, 8th International Championships, 9 th Blackpool Dance Festival. Niepokonany w Polsce od kilku lat na każdym polskim turnieju!

Bilety na turniej tańca w cenie 20 zł upoważniają do oglądania turnieju przez cały dzień, do nabycia w recepcji SCK, stronie sck.art.pl/KUP BILET oraz w dniu i miejscu imprezy.

Na każdy blok osobno do nabycia miejsce w loży przy parkiecie w cenie 60 zł. Ze względu na ogromne zainteresowanie, bilet na lożę do nabycia tylko w recepcji SCK lub dniu i miejscu imprezy. Dzieci do lat 5 wstęp wolny (nie dotyczy miejsc w loży).

Patronat nad wydarzeniem objęli:

Kazimierz Chyła – Starosta Powiatu Starogardzkiego

Janusz Stankowiak – Prezydent Starogardu Gdańskiego

Magdalena Forc – Cherek – Wójt Gminy Starogard Gdański

Organizatorzy:

Starogardzkie Centrum Kultury

Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”