ZSZ dla autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy IV Światowy Dzień Autyzmu. Do akcji uświadamiającej o autyźmie przyłącza się coraz więcej instytucji i osób prywatnych – mamy niebieskie marsze, budynki podświetlane na niebiesko, prelekcje, nawet odpowiednie nakładki na zdjęciach w portalach społecznościowych. W tym roku akcję wsparł również Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim.

zsz-dla-autyzmu-4509.jpg

W czwartek, 5 kwietnia uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w niebieskim kolorze – bo niebieski to symboliczny kolor tego dnia. Po co takie akcje? – Chcieliśmy w ten sposób pokazać swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem i z ich bliskimi – tłumaczą organizatorki akcji Gabriela Jędrzejczyk i Daria Sandomierska-Muzioł.  – Autyzm to nie choroba, a zaburzenie rozwojowe. Osoby z tą przypadłością potrzebują naszego zrozumienia, akceptacji. Nasze niebieskie ubrania to nie tylko pusty symbol, ale znak gotowości do niesienia pomocy.

Im więcej takich akcji – tym więcej zrozumienia, tolerancji, życzliwości. Świat, w którym autyści poczują się bezpiecznie, będzie lepszym światem – dla każdego.