Zmiany w szkole Czarnej Wodzie

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Powiatu Starogardzkiego pożegnał Stanisława Sobalę, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie, który zdecydował się przejść na emeryturę. Powitano również nową dyrektor placówki.

zmiany-w-szkole-czarnej-wodzie-2792.jpg

Smutno jest nam z tego powodu, że pan dyrektor podjął decyzję o przejściu na emeryturę - zwrócił się do Stanisława Sobali starosta Leszek Burczyk. - Pan dyrektor zapisał się w historii szkoły w Czarnej Wodzie złotymi zgłoskami. Pełnił pan funkcję od 1994 roku, czyli jeszcze przed funkcjonowaniem powiatów. Losy tej szkoły były różne i nie zawsze były to łatwe warunki. W momencie, gdy powiaty przejęły szkolnictwo ponadgimnazjalne, również nie od razu było łatwo, jednak pan dyrektor z osobistym zaangażowaniem powodował, że placówka ta miała dla społeczności nie tylko Czarnej Wody, ale i całego powiatu, ogromne znaczenie.

Starosta Leszek Burczyk podkreślił również, że gdy pojawiły się problemy z Zakładem Płyt Pilśniowych, to szkołę trzeba było tworzyć od nowa. To działo się pod okiem dyrektora Sobali. Także za czasów jego kierowania placówką doszło do wybudowania zupełnie nowej szkoły. Mowa o współpracy z firmą Steico.

zmiany-w-szkole-czarnej-wodzie-2793.jpg

- Panie dyrektorze, za te 23 lata w imieniu Zarządu i swoim własnym, składam ogromne podziękowania - mówił starosta. - Stanowi pan wzór dla innych dyrektorów: wzór solidności, uczciwości i zaangażowania. Dziękujemy.

Dyrektor Stanisław Sobala nie krył wzruszenia i przyznał, że praca w szkole była pełna wyzwań, ale i przyniosła mu wielką satysfakcję. - Te efekty są wypracowane nie przez dyrektora, ale przez sporą grupę osób, które w szkole pracowały lub nadal pracują - zauważył Stanisław Sobala. - Jeżeli dziś szkoła wygląda przyzwoicie, to jest to praca tych wszystkich ludzi. Najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że przez te lata potrafiliśmy wykształcić uczniów, ich postawy. Pamiętajmy, że młodzież w zawodówkach bywa różna, ale nasze doświadczenia pokazują, że nierzadko są to bardzo sympatyczni młodzi ludzie. Najprzyjemniejsze w tej pracy było obserwowanie, jak potrafimy tych uczniów sukcesywnie i systematycznie zmieniać - jak różnią się od dnia, kiedy do szkoły przyszli od tego, jacy są, gdy tę szkołę opuszczają. Było dla mnie ogromną przyjemnością móc pracować w placówce prowadzonej przez Powiat Starogardzki.

zmiany-w-szkole-czarnej-wodzie-2796.jpg

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie została wybrana w drodze konkursu Małgorzata Suchocka. Władze Powiatu życzyły jej wielu sukcesów.