Zapraszamy na warsztaty florystyki ludowej

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia jest realizatorem projektu „Takie kwiatki”, dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Projekt ma na celu kultywowanie tradycji ludowych w zakresie wicia wieńców dożynkowych i palm wielkanocnych.

Stowarzyszenie organizuje warsztaty florystyki regionalnej, w której weźmie udział 40 kobiet z terenu miasta Starogard Gdański i powiatu starogardzkiego. Łącznie odbędzie się 6 zajęć warsztatowych po 3 godziny każdy, podczas których kobiety zdobędą wiedzę z zakresu: zasad tworzenia kompozycji, materiałoznawstwa i roślinoznawstwa, sztuki wicia wieńców dożynkowych, florystyki okolicznościowej oraz trendów florystycznych w kulturze ludowej. Warsztaty odbędą się w Kwiaciarni Pobłoccy i będą prowadzone przez profesjonalistę. W ramach podsumowania projektu, na terenie budynku Urzędu Miasta zostanie przygotowana wystawa z realizacji zadania ze zdjęciami oraz opisami tradycji wyplatania i tworzenia ludowych kompozycji.

Zapisy kobiet do dnia 6 maja b.r. pod nr tel. 606 643 999, przez fb-strona Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia lub drogą mailową kwiatykociewia@vp.pl   Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywać się będą w terminie od 7 maja do 11 czerwca. 6 poniedziałków w godz. 17.00-20.00

Każda uczestniczka przynosi na warsztaty fartuszek, nożyczki, nożyk i sekator do przycinania kwiatów; pozostałe materiały zapewnia organizator.

zapraszamy-na-warsztaty-florystyki-ludowej-4561.jpg