Zadbali o świąteczny nastrój

W Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim odbyły się dwa wydarzenia, które przybliżyły wszystkim tradycję Świąt Bożego Narodzenia i to nie tylko w Polsce, ale także za granicą. 

zadbali-o-swiateczny-nastroj-3814.jpg

Uczniowie spróbowali swoich sił w konkursie „Na najpiękniejszy wigilijny stół”. Konkurs był zorganizowany przez Monikę Miszczyszyn i Kamilę Knut dla klas gastronomicznych. W rywalizacji mogły wziąć udział również inne, chętne klasy. Grupy 2-osobowe z klas  1dk – Zuzanna Kwiczor i Klaudia Bukowska, 2dk – Monika Michna i Kamila Jaglewska , 1GM – Mateusz Orlikowski i Anna Weber, 2GM – Magda Ossowska i Agnieszka Ruszkowska, 3GM – Aleksandra Knobel i Agnieszka Dąbrowska, 4GM – Krystyna Krause i Anna Talaśka musiały wykazać się  pomysłowością w  ustrojeniu wigilijnego stołu. Komisja konkursowa, przy swojej ocenie, zwracała uwagę na estetykę stołu, zachowaną tradycję, zasadę ustawiania zastawy stołowej  oraz ogólne wrażenie prezentacji stołu. Pierwsze miejsce zostało przyznane klasie 4GM, drugie miejsce klasie 3GM, a trzecie - klasie 1dk. Klasy 1GM, 2dk i 2GM zostały wyróżnione. 

zadbali-o-swiateczny-nastroj-3820.jpg

Z kolei klasa 1EB zaprosiła wszystkich na spotkanie "Przy choince". Było trochę uroczyście, trochę nastrojowo i bardzo radośnie. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście, a wśród nich Naczelnik Wydziału Edukacji Marek Gabriel, zebrali się na holu szkoły przy tradycyjnej choince. Podczas apelu dowiedzieli się, jak spędza się Wigilię i Boże Narodzenie w wielu krajach świata oraz wysłuchali kolęd i piosenek świątecznych (w różnych językach) w wykonaniu dziewcząt z 4GM i 3 ku.