Wygraj wyjazd do Brukseli

Świetna informacja dla uczniów szkół ponadgimnzajalnych. Każdy z Was może powalczyć o darmowy wyjazd do Brukseli. Wystarczy tylko odpowiedzieć na jedno pytanie.

wygraj-wyjazd-do-brukseli-4553.jpg

Pytanie jest nieskomplikowane i wiąże się z 14. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu starogardzkiego, wśród których wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Te dwie osoby w nagrodę pojadą do Brukseli na zaproszenie Europosła Janusza Lewandowskiego.

Co zatem trzeba zrobić, aby powalczyć o darmowy wyjazd? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Co Ci dała Unia Europejska? Taka odpowiedź nie może być lakoniczna, bo zgodnie z regulaminem konkursu musi składać się z minimum 3000 znaków, a maksymalnie z 6000 znaków. Na Wasze prace czekamy do 7 maja. Należy je dostarczyć do Starostwa Powiatowego lub przesłać droga mailową na adres: ewa.macholla@powiatstarogard.pl w temacie maila wpisując "14 lat Polski w UE".

 wygraj-wyjazd-do-brukseli-4554.jpg Młodzież powinna być świadoma swoich możliwości, jakie mamy dzięki Unii Europejskiej. Dziś przeciętny młody Europejczyk, jakim bez wątpienia jest też młody Polak czy Polka, nie wyobrażają sobie życia czy bez strefy Schengen, czy z bardzo drogimi połączeniami komórkowymi. Warto, aby znali mechanizmy, jakimi rządzi się UE tak, aby wykorzystywali te możliwości tak samo lub lepiej niż młodzi Czesi, Niemcy czy Hiszpanie. Służą temu chociażby takie wyjazdy jak te, które są nagrodami głównymi w naszym konkursie. Wszyscy jesteśmy Europejczykami - korzystajmy z tego! - podkreśla Andrzej Grabowski, pomysłodawca konkursu. 

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.powiatstarogard.pl oraz na profilu Powiat Starogardzki - Kociewie Czeka na Ciebie i Młodzi Demokraci Starogard Gdański na Facebooku. Regulamin konkursu znajduje się w załączniku. 

pliki do pobrania