Wspólnie dla dobra zwierząt

Rozpoczął się projekt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Starogardzie Gd. dotyczący szeroko rozumianego dobra zwierząt. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Starosty Starogardzkiego. 

wspolnie-dla-dobra-zwierzat-4963.jpg

Projekt został stworzony przede wszystkim po to, by edukować społeczeństwo odnośnie traktowania zwierząt w oparciu o ich prawa zapisane w Ustawie o ochronie zwierząt. - Projekt został podzielony na trzy części - wyjaśnia Monika Albrecht, inspektor z TOZ w Starogardzie. - Pierwsza z nich to przeprowadzenie szkolenia przez Krajowego Inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które będzie skierowane do przedstawicieli ważniejszych instytucji na terenie powiatu starogardzkiego. Na drugą część złożą się kontrole inspektorskie w poszczególnych gminach, a także spotkania z mieszkańcami. W trzeciej części z kolei omówione zostaną efekty projektu, łącznie z podsumowaniem która z gmin wypadła najlepiej, a która najgorzej. 

wspolnie-dla-dobra-zwierzat-4964.jpg

Projekt "Wspólnie dla dobra zwierząt" ma trwać od lipca do 31 października. Został on wysoko oceniony przez władze Powiatu Starogardzkiego. - Od lat inspektorzy TOZ robią wiele rzeczy, które mają poprawić los zwierząt - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - Projekt, który jest obecnie realizowany, z pewnością sprawi, że świadomość mieszkańców wzrośnie i uda się zminimalizować patologiczne zachowania wobec zwierząt.