Wizyta mistrza Polski

Wyjątkowi goście z Klubu Sportowego Beniaminek 03 zawitali do Starostwa Powiatowego. Władze Powiatu odwiedził mistrz Polski w kickboxingu Rafał Nguyen wraz ze swoim trenerem Tomaszem Janowiczem.

Zarząd Powiatu Starogardzkiego zaprosił złotego medalistę na swoje ostatnie posiedzenie, aby złożyć gratulacje i przekazać upominki. Spotkanie było również okazją do podziękowania trenerowi. Serdecznie gratulujemy!

wizyta-mistrza-polski-4550.jpg

Utytułowany zawodnik ma swoim koncie wiele sukcesów, a do najbardziej aktualnego i zarazem najcenniejszego na pewno zaliczy złoty medal.

- Jeśli chodzi o Rafała, to śmiało można powiedzieć "do trzech razy sztuka"! Po dwóch tytułach wicemistrza Polski w swoim trzecim starcie w Mistrzostwach Polski Full Contact Seniorów Rafał Nguyen zdobył złoty medal. W pięknym stylu wygrał trzy walki pokonując kolejno zawodników z Warszawy, Lublina i Poznania. Drugi z naszych reprezentantów Paweł Dąbrowski przywiózł brązowy medal - przyznaje Tomasz Janowicz, trener złotego medalisty.

wizyta-mistrza-polski-4551.jpg

Rafał Nguyen ma niespełna 23 lata. Mieszka w Starogardzie Gd. i od 8 lat trenuje kickboxing. Przyznaje, że wywalczony właśnie medal to jego największe osiągnięcie. Na co dzień pracuje zawodowo, studiuje, ale znajduje również czas na swoją największą pasję, czyli sport.

- Staram się nie tylko trenować sześć razy w tygodniu w sali pod okiem trenera Janowicza, ale także bardzo dużo jeżdżę na rowerze - mówi Rafał Nguyen. - Swoją sportową przyszłość wiążę z kickboxingiem.