Wielkie świętowanie u strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim miniony wtorek był ważnym dniem. Uroczyście obchodzony bowiem Dzień Strażaka. Była to okazja do złożenia gratulacji, wyróżnień i odznaczeń. 

wielkie-swietowanie-u-strazakow-4685.jpg

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 roku, od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Święto jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom, zarówno tym zawodowym, jak i ochotnikom za ich niebezpieczną i ciężką pracę, która niejednokrotnie ratuje zdrowie i życie ludzi. 

Wśród zaproszonych gości obecny był Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego, który w imieniu samorządowców pogratulował święta, podziękował strażakom za ich ciężką pracę na rzecz mieszkańców, życząc im pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

- To ważny moment, bowiem dziś możemy otwarcie powiedzieć wszystkim strażakom jedno, niezwykle ważne słowo "dziękujemy" - mówił podczas uroczystości Patryk Gabriel. - Dziękujemy za wasze poświęcenie, oddanie, za profesjonalizm i ciągłą gotowość do ratowania naszego życia, zdrowia, czy mienia. Jesteście zawsze tam, gdzie potrzebna jest wasza pomoc. Nie bez powodu, to właśnie strażacy są grupą zawodową cieszącą się największym zaufaniem społecznym. W tym dniu chciałbym wam życzyć tylko udanych akcji i zawsze powrotów do domu po skończonej służbie. Ku chwale Ojczyzny!

Oczywiście w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć prezentów. Te przekazali m.in. przedstawiciele samorządu powiatowego oraz Kociewskiego Centrum Zdrowia. 

 

FOT. Damian Brzoskowski