Weź udział w szkoleniu

W nadchodzącym tygodniu Inspektorat ZUS w Starogardzie Gdańskim organizuje dwa bezpłatne szkolenia o elektronicznych zwolnieniach lekarskich, czyli o e-ZLA.

wez-udzial-w-szkoleniu-5219.jpg

Pierwsze szkolenie, które zaplanowane jest na 13 listopada na godzinę 9.00, skierowane jest do pracodawców i ubezpieczonych. Pracodawcy powinni przygotować się do obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, ich odbioru, zarządzania obiegiem, a także archiwizacji. Szkolenie potrwa około 1,5 godziny.

Drugie szkolenie, które adresowane jest do lekarzy, dentystów, fleczerów i asystentów medycznych, odbędzie się 14 listopada o godzinie 9.00. Asystent medyczny to osoba wykonującą zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych np. pielęgniarka, ratownik medyczny bądź sekretarka medyczna, upoważniona przez lekarza do wystawienia e-zwolnienia w jego imieniu.

- Podczas szkolenia zaprezentujemy profil PUE. A także opowiemy w jaki sposób wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie i jakie są formy jego podpisania, w tym bezpłatny certyfikat  z ZUS. Szkolenie potrwa około 2 godzin - informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego. - Po szkoleniach zapewniamy możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS), do czego potrzebny będzie dowód osobisty i adres e-mail.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: barbara.grunt@zus.pl bądź telefonicznie pod numerami: 58 56-01-724 i 58 56-01-750.