Walczyliśmy ze smogiem

Starostwo Powiatowe aktywnie włączyło się w Dzien Otwarty Polpharmy i na terenie firmy przygotowaliśmy specjalne stoisko. W ten sposób zachęcaliśmy do walki ze smogiem w ramach naszej akcji #stopsmog.

walczylismy-ze-smogiem-4570.jpg

Można było wziąć udział w pokazie odgórnej metody palenia w piecu, poznać ogniwo słoneczne oraz czujnik zapylenia, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe porostów jako bioindykatorów środowiska, spróbować szczęścia w kole fortuny, wziąć udział w licznych konkursach i zabawach proekologicznych. Była też okazja, aby spotkać przemiłą Ekomaskotkę.
To wszystko odbyło się z udziałem:
- Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni,
- Fundacji ARMAAG z Gdańska,
- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie na czele z dyrektorem Rafałem Deską,
- Pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.
Podczas Dnia Otwartego Polpharmy nie zabrakło również pracowników Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o o, którzy jak zawsze dbali o zdrowie uczestników akcji, prowadzili bezpłatne pomiary poziomu ciśnienie i poziomu cukru, a także uczyli pierwszej pomocy.
Zobaczcie, jak było.