Unikaty z Kociewia na Jarmarku św. Dominika. Zobacz zdjęcia i film!

Czwartek na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku przebiegał pod znakiem Kociewia. Ponad 500 osób wzięło udział w kociewskim korowodzie, który przeszedł ulicami miasta. W programie "Unikatów z Kociewia" były też występy artystyczne, konkursy, przepyszne jedzenie. Tego dnia nikt się nie nudził, a przy okazji odwiedzający mogli lepiej poznac nasz region!

unikaty-z-kociewia-na-jarmarku-sw-dominika-2813.jpg

Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim promowało Kociewie wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej. W tym roku po raz pierwszy imprezę poprzedził barwny korowód, w którym mógł wziąć udział każdy.
Barwny przemarsz był okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu, bogatej różnorodności artystycznej, a przede wszystkim integracji społeczności lokalnej, co z kolei zachęciło turystów odwiedzających jarmark do zainteresowania się naszym regionem.
„Unikaty z Kociewia” to szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach odbyły się wystawy sztuki, rękodzieła, wydawnictw promujących, prezentacje średniowieczne, warsztaty ceramiczne, pokazy snycerskie, a także degustacje kuchni kociewskiej.